Yvvetta
18.07.06,15:26
Vyslali sme zamestnancov na prac. cestu. Striedajú sa po týždni. Vždy tam ostane len jeden pracovník.
Vybavili sme im lacné ubytovanie. Museli sme im však kúpiť ako posteľnú blielizeň, tak aj vankúš s paplónom (cena spolu do 1000,00Sk).

Čo ja teraz s tým ? Normálne to môžem zaúčtovať na 501 a je to daňovo uznaný náklad ?
K 31. 07. 2006 aj skončia už tieto prac. cesty. A čo potom opäť ja urobím s posteľným prádlom a s celým vybením ?
Poradíte ?
suzuki
18.07.06,13:34
podľa mňa je to výdavok, ktorý nesúvisí s dosiahnutím, udržaním.... zisku.

Ja by som ho na mieste daniarov neuznala. A na Tvojom mieste by som ho zaúčtovala na 501 AE - nedaňový náklad. (alebo na 528 ako ostatné sociálne náklady)
Yvvetta
18.07.06,13:48
Ale tí zamestnanci boli vyslaní na prac. cestu za účelom dosiahnutia zisku. Išli pracovať pre svoju firmu.
ayya
18.07.06,14:14
samozrejme jednoznacne do nakladov, ak sa da preukazat zakazka, kam pracovnici chodili na pracovne cesty, verim, ze sa tym usetrili naklady, keby sa im preplacal hotel, alebo ine ubytovanie tak by to firmu iste stalo viac. A samozrejme oznacit (fixkou, alebo vysitim) a zaevidovat do knihy drobneho majetku.
Po sezone dat vycistit a vyprat, ulozit do sackov a do skladu :) pripadne na buduci rok poziciavat pracovnikom na dovolenky do campingov a pod.
-------------
uctovala som stavebnu firmu, mali pozicanu maringotku a vsetky taketo naklady im boli uznane s tym, ze nadvazovali na cestaky a ostatne doklady samozrejme ...
Yvvetta
19.07.06,10:57
Ďakujem ti AYYA za dobré tipy, ako hodnoverne preukázať potrebu nákupu posteľnej bielizne + celého posteľného príslušenstva
Monika Kováčová
23.07.06,09:56
Keby som kontrolór, tak poviem, že keď spia, tak nedosahujú príjem.
Evanka
23.07.06,12:22
Keby som kontrolór, tak poviem, že keď spia, tak nedosahujú príjem.
To nemyslíš vážne. (Keď niekto počúva rádio v aute, tak dosahuje príjem? - Ďalších príkladov môže byť nespočetne veľa).
Je to jednoznačne daňový výdavok, ktorý nemôže byť problém obhájiť. Veď o to je nižšia cena ubytovania.... Ako píše ayya - súhlas.
Monika Kováčová
23.07.06,20:38
To nemyslíš vážne.

SAMOZREJME, ŽE NIE!
To je len podobná skúsenosť, ale rýchlo sme ich presvedčili.

P.S. Dosť často vo svojich príspevkoch žartujem.
STRELEC
23.07.06,20:55
SAMOZREJME, ŽE NIE!
To je len podobná skúsenosť, ale rýchlo sme ich presvedčili.

P.S. Dosť často vo svojich príspevkoch žartujem.Možno by bolo dobré naznačiť, že ide o žart. Čo ak to adresát zoberie vážne? Ja som to napr. zobral vážne:D:D:D
Kristína
26.07.06,08:20
Keby ermon použil na konci vety smajlíka :-) alebo :) tak to skôr pochopíme....;)
Nandrolon
26.07.06,08:45
a co tak nakup vankusov, mikrovlnky, pracka, hosacka na travu benzinova a ostatne prkotiny do nasho vlastneho rekreacneho zariadenia???
sice to konkretne ja neuctujem /je to do 30 tis./ ale mam pocit, ze tam mame chybu... ide to do nedanovych nakladov, alebo danovych???
Monika Kováčová
26.07.06,09:57
:) Sľubujem, že sa polepším!;) :rolleyes: :D :p