angie
18.07.06,15:37
Ahojte, mam zaujem o kupu parcely, ktora nema zalozeny list vlastnictva, len evidencny list. Podla pracovnicky na katastri uz evidencny list nie je pravne relevantny dokument a ja teraz neviem, ci uzivatel parcely, ktory je na evidencnom liste, ma vobec opravnenie mi danu parcelu predat. Viete mi s tymto niekto poradit?
Zoltán Kovács
23.07.06,06:00
Ahojte, mam zaujem o kupu parcely, ktora nema zalozeny list vlastnictva, len evidencny list. Podla pracovnicky na katastri uz evidencny list nie je pravne relevantny dokument a ja teraz neviem, ci uzivatel parcely, ktory je na evidencnom liste, ma vobec opravnenie mi danu parcelu predat. Viete mi s tymto niekto poradit?

Ja si myslím, že užívateľ nemá právo predávať nehnuteľnosť, čo nie je vlastne jeho.
bulnova
23.07.06,17:47
Uživateľ parcely nech si vyrieši svoje vlastnícke práva k pozemku - je možnosť
nehnuteľnosť "vydržať". Kupujte až bude mať list vlastníctva, mohli by sa vyskytnuť problémy a aj ďalší vlastníci.
vema
15.11.06,11:39
Potrbovala by som poradiť.Chceli by sme kúpiť pozemok,ktorý susedí s našim.Máme výpis z listu vlastníctva a tam je uvedený človek aj so ženou,ktorí sú už dávno nebohí.Vieme zatiaľ iba to,že nemali deti.O ostatných dedičoch nevieme nič.Starosta v dedine nám povedal,že musia byť ďaľší dediči.Nikto ale o nich už nič nevie.Potrebovali by sme ich vypátrať a ja neviem ,kde začať,alebo ako sa v takomto prípade postupuje.Má niekto v tomto skúsenosti?
Orim
15.11.06,20:00
Nejaké dedičské konanie by snáď malo prebehnúť. Na príslušnom súde by sa to malo dať zistiť.
vema
15.11.06,20:33
Asi nebolo žiadne dedičské konanie,lebo je ten pozemok stále na tom mene,veď keby bolo,tak už by bol druhý majiteľ a iné meno.Ja v tom neviem vôbec chodiť a preto sa radím ako na to.
dugy
15.11.06,21:39
vema, co mozes v tomto pripade urobit, je podat navrh na zacatie tzv. konania o novoobjavenom majetku (nakolko si osoba, ktora osvedcila zaujem podat tento navrh) na miestne a vecne prislusny sud t.z. na okresny sud v uzemnom obvode, ktoreho sa dana nehnutelnost nachadza. Sud nasledne toto dedicske konanie postupi prisl. notarovi, ktory bude skumat okruh dedicov, ci porucitel nezanechal zavet a pod. Je to pomerne na dlhe lakte, a casovo to je dost narocne ale inu moznost ako tuto situaciu vyriesit nevidim. Kazdopadne prvy krok musis urobit ty. Odporucam ti obratit sa na niektoreho advokata resp. notara, ktory by ti taky navrh vypracoval. Vela stastia
vema
16.11.06,06:21
Asi budem musieť nad takým niečim uvažovať a zrealizovať to.Ďakujem pekne,aspoň som sa trošku pohla do predu.