yesman
16.05.17,18:06
Som z okolia Kosic a zvazujem zmenu v pracovnom zivote. Pracujem manualne a v sucastnej firme kde mam plat 650eur v hrubom sa mi vidi malo. Nasiel som nejake inzeraty ze hladaju ludi do firmy Labas, v Kosiciach na poziciu balic do velkoskladu alebo ako skladnik do predajni Fresh supermarket. Mna by zaujimalo ci ma niekto realne skusenosti s pracou v tejto firme, kolko platia, ake su tam podmienky, aka je pracovna doba. Dozvedel som sa ze vo firme robi 1500 zamestnancov takze verim ze tu na fore sa nieco dozviem a ovplyvni to moje rozhodnutie.
buchač
17.05.17,04:41
Absolútne Ťa nejdem ovplyvňovať...ALE môj pohľad :

1. Každý obchod má svoje pre a proti. Zvyčajne to je ale pomer 30 : 70 v neprospech pracovníka
2. Chodím do obchodov,ktoré patria pod Fresh, ale ešte som nepočul niečo pozitívne od pracovníkov, ktorých poznám už nejaký piatok.
Samozrejme, že nik nie je spokojný, každý by chcel aj viac love, aj lepšie podmienky...No myslím si, že som dosť objektívny, a teda si dovolím tvrdiť, aj keby tie reči bole na 50% pravdou, tak je to občas sila.
3. Malé predajne si podchytí nevýhodnými zmluvami, lenže tie na výber veľmi nemajú...napríklad zásobovanie v dobe voľna. Takže aj skladníci musia vtedy fungova, atď.
4. Je viacero informácií aj ohľadom samotného majiteľa a jeho praktík v obchodnej sfére, taktiež aj o jeho súkromí.
Je len na Tebe, či si ich vyhľadáš a prípadne aj overíš. No bez vetra sa ani lístok nepohne a zvyčajne sú šumy pravdou.

Záverom otázky.
Zarábaš momentálne 650€ a vidí sa Ti to málo ?
Myslíš si snáď, že u Labaša dostaneš viac ?

Takže si daj silnú kávu a cigárko.....a vééééľmi rýchlo sa preber.
Labaš dáva minimálnu mzdu bežným, radovým pracantom...na tých vedúcich funkciách to bude síce viac, no na tie sa len tak ľahko niekto nedostane.
buchač
17.05.17,04:52
Hm...vedel som, že sa niekto zrealizuje k môjmu príspevku, že je to komentár.

Som teda veľmi silno ZVEDAVÝ, či sa nájde mudrlant, ktorý dá zodpovedne a zodpovednú odpoveď.
Na túto problematiku sa proste NEDÁ odpovedať.
Ak niekto niečo napíše ? Nuž ho zargumentujem na drobné....;)
bubkoch
17.05.17,06:51
Od labasa by som nekúpil ani zápalky ... Nech skrachuje hajzel aj so svojím bratom aktivistom
Dav
17.05.17,08:34
Prax nielen v uvedenej firme http://kosicednes.sk/dennik/clanky/predavacky-unavy-odpadavali/
a Labaš údajne patrí k scientológom - a o praktikách v scientologických firmách koluje dosť historiek na to, aby sa tam človek nehrnul robiť.
misoft
17.05.17,13:08
@yesman - vykašli sa na Labaš.... 650€ v hrubom - žiadna sláva....
Úloha baliča vo veľko sklade.... čo som počul - privezie sa tovar v kontajneroch, ihneď sa preváži a prebaľuje do firemného balenia. A to sa robí 8 hodín v kuse! Pretože predajní je dosť, musia byť zásobované. A nezostane to len pri balení - ostáva ešte naloženie pre jednotlivé predajne a nakladanie do rozvozových vozidiel. Oni totiž - pre "úsporu" nakladačov nemajú - a dal by som krk na to, že v zmluve okrem balič, bude manipulačný pracovník....
Robiť skladníka v obchode? Je to ako z dážďa pod odkvap.... tovar prichádza niekedy ráno, niekedy poobede, trvanlivejší často neskoro v noci....
A ako skladník musíš prevziať tovar, zatriediť tovar, zaevidovať tovar, uložiť tovar, pred predaj tovar vyskladniť na predajňu (opäť s evidenciou)... a za chvíľu budeš mať žalúdočné vredy, tlak taký vysoký, že ani tlakomer tam nedosahuje.....

A to všetko za biednych 650€ hrubého - odpočítaj si odvody (14%), odpočítaj si daň a zistíš, že robíš za biednych 480-500€ na ruku....