fortunka
16.05.17,20:28
Doviezli sme psíka, šteniatko. Máme k nemu česky Pet pás, zacipovany, tetovany, prvé očkovanie za sebou - v Čechách. Dnes sme boli očkovať tu. Problém nastal s registráciou Pet pasu/čipu. V Čechách zaregistrovaný je.
Ako postupovali vaši veterinári? Registrovali v SR znovu? Nakoľko do českého registra sa Slovenská lekárka nedostane.
Poznámka: nejde o registráciu v plemennej knihe, ale klasický petpass/cip u slovenského veterinára a v slovenskom registri zvierat ( ten ktorý sa vedie pre prípad straty)
jelalim
16.05.17,18:40
Riesenie mozno je:

U veterinara v CR aktualizovat udaje v registracii v Cechach na Vase udaje, vase udaje dopisat do pasu rucne (miesto na to je hned na druhej strane)

Ockovania znacit do existujuceho Ceskeho pasu. Cip vie urcite nacitat aj lekar v SR, vie porovnat cislo cipu z tym co je v pase. Pes sa da teda jednoznacne idenfikovat, ak ked je psik Cech.
fortunka
16.05.17,18:45
V páse sú moje údaje ale prístup do elektrickej databázy musí mať veterinár, nahlasuje očkovanie, každé. Čiže by som musela volať každé očkovanie do čiech lekárovi ktorého ani nepoznám. V slovenskej databáze psa nenájde. Verím že je normálne riešenie, aby som co najmenej ľudí otravovala :(
arizona
16.05.17,18:56
skus tu,mozno pomoze http://www.svps.sk/zvierata/spolocenske.php#dovoz


Podmienky registrácie importovaných jedincov:

Majiteľ psa dovezeného zo zahraničia, musí od 1. januára 2006 predložiť k registrácii importovaného jedinca okrem originálu exportného preukazu o pôvode psa aj potvrdenie od poradcu chovu, príp. veterinárneho lekára, o vykonaní kontroly tetovacieho čísla, resp. čísla mikročipu dovezeného jedinca. Tetovanie, prípadne čipovanie musí byť vykonané u chovateľa, nie dodatočne po dovezení jedinca na Slovensko. Potvrdenie musí vystaviť poradca chovu, resp. veterinárny lekár na Slovensku, nie zo zahraničia.

Ak pes nie je ani tetovaný, ani čipovaný, musí si dať majiteľ na vlastné náklady vykonať genetické testy na preukázanie pôvodu k registrácii nahlasovaného psa. Bez tohto potvrdenia nebude plemenná kniha UKK registrovať dovezeného jedinca.http://www.unkk.sk/phpmenu.php?s=16
fortunka
16.05.17,19:02
Toto som čítala, mňa sa netýka.. problém je iba s registrom,.keďže pes je označený u chovateľa sú údaje v Čechách... Web som presnorila :( papiere pôvodu atď nie sú problém
alaya1
16.05.17,19:19
mas mat exportny rodokmen, bez neho sa nepohnes, nezaregistruju ti ho
fortunka
16.05.17,19:23
Nejde o tieto doklady, ide o normálny petpass a čip
fortunka
16.05.17,19:24
Rodokmeň sa nevystavuje hneď, trvá kým ho vystavia a pošlú, ale ja sa pýtam na klasický čip a petpass
alaya1
16.05.17,19:25
ved petpass ti plati medzinarodne.Nemas nahodou len obycajny ockovaci preukaz? Pes ma byt zareghistrovany v medzinarodnej databaze psov.
alaya1
16.05.17,19:29
ak ma v pase cislo, ved ho moze zaregistrovat tiez. Je bezne dovazat psov, veterinar by mal vediet, ako postupovat.
fortunka
16.05.17,19:32
Nie je žiadna medzinárodná databáza, mám riadny petpass, do databazi sa dostane iba veterinár v krajine kde je zaregistrovaný. Naša databáza je pod Slovenskou veterinár, česká pod českou... V Čechách dokonca čip registrujú do iného registra a robí to sám majiteľ. Majú ich tam viac.
alaya1
16.05.17,19:33
preco nechce pouzovat ten co mas? Ved plati medzinarodne. Mas tam ciarovy kod, moze ho registrovat cez neho
fortunka
16.05.17,19:40
Ale tu nejde o používanie. Do tej databázy sa musí SR Veterinarka nahlásiť a dopĺňať očkovania, a mal by byť v databáze slovenskej zaregistrovaný čip psa. Len mi nejde do hlavy že ona nevie čo má robiť... V ČR mi povedali to čo som si myslela, psa mám prihláseného ale ona ho musí prihlásiť tu, nakoľko pes bude tu a je väčšia pravdepodobnosť že ho budú hľadať v slovenskej databáze ak dačo... Petpass sa nebude meniť.
fortunka
16.05.17,19:43
No veď mala by :( ešte aj takéto stresy :(
alaya1
16.05.17,19:44
treba vyhladat ineho veterinara