NikolkaBO
17.05.17,18:00
Dobrý deň mám otázku. Jedná sa o to, že mám známeho, ktorý by sa chcel venovať doma v rodinnom dome tepovaniu. Vytváral si vizitky a rozdával známym. Je fyzická osoba, zamestnaná. Nieje podnikatelom. Sú zato pokuty ? Jedná sa o nelegálnu prácu ? alebo je potrebné sa niekde hlásiť ? alebo ako to funguje ? Nikoho nebude zamestnávať, všetko bude robiť sám alebo s priateľkou. Ak sa niekto rozumie tejto problematike, budem rada :)
veronikasad
17.05.17,16:10
Bude chodiť tepovanie po domácnostiach či ako si to predstavuje., Co bude tepovat?
veronikasad
17.05.17,16:12
Ak tepovanie bude vykonávať ako opakovanú činnosť za uplatu, pôjde o nelegálne podnikanie s pokutami v zmysle zákona o živnostenskom podnikaní
NikolkaBO
17.05.17,17:03
ked niekto chce doma tepovať doma nejake sedacky ci tak ..tak u nich doma..ale ked auto tak unho v garazi
kn-alka
17.05.17,17:09
buchač
17.05.17,17:17
NikolkaBO
Jedná sa o to, že mám známeho, ktorý by sa chcel venovať doma v rodinnom dome tepovaniu.
---------------------------
NikolkaBO (Dnes 20:03) ked niekto chce doma tepovať doma nejake sedacky ci tak ..tak u nich doma..ale ked auto tak unho v garazi
==================
Hm, tak teraz ako ?
U seba doma alebo u zákazníka doma...ONO to totiž nie je jedno.
Tweety
17.05.17,18:24
Mýliš sa. Je úplne jedno, kde to bude vykonávať, stále to bude nelegálne.
buchač
17.05.17,19:13
Tweety (Dnes 21:24) Mýliš sa. Je úplne jedno, kde to bude vykonávať, stále to bude nelegálne.
===================
Moja poznámka nesmerovala k podnikaniu samotnému, či môže alebo nie. Toto je mne úplne jedno.
Ide proste o tok informácií....ALE keď je to ostatným jedno, tak mne je to dupľom šuma fuk.