niko.presov
17.05.17,22:35
Prvykrat idem fakturovat do Ciech pre cesku firmu, platcu DPH sluzby, ktore som poskytol.
Vzor faktury som nasiel na stranke superfaktura, len sa chcem ubezpecit, ze mam udaje spravne vypisane.


Nie som platca DPH- mam bielu karticku z DU na DIC.
Takze vypisem svoje ICO, a pri DIC napisem pred cislo SK.
IC DPH nevypisujem, lebo nie som platca DPH.

Dalej pod udajmi o sebe uvadzam, ze nie som platca DPH,/alebo to uvediem na spodnu cast faktury? /
sumy pisem bez DPH.

Je nutne, ak cesky odberatel je platca DPH uvadzat na fakrure
"Zásielka je v zmysle §43 ods. 1 Zákona o dani z pridanej hodnoty č. 222/2004 Zz. oslobodená v Slovenskej republike od platby DPH. DPH
bude vybraté u príjemcu v danom členskom štáte EU."

Dakujem za odpovede, velmi mi pomozu v zaciatkocch
Sarlotka
17.05.17,21:23
aky druh sluzby poskytujte? od toho závisia aj prípadne registracne povinnosti a uvádzanie odkazov na faktúre..
niko.presov
17.05.17,21:29
Spracovanie grafických podkladov
Sarlotka
17.05.17,22:47
vzniká povinnosť vykonať registráciu pred poskytnutím/prijatím služby do Eu (ide o registráciu v zmysle §7a zákona o DPH)
fakturujete s odkazom "prenesenie daňovej povinnosti"
podávať budete aj súhrnný výkaz...
niko.presov
18.05.17,06:10
islo mi skor o to, ci mam dobre urobenu fakturu. Registraciu mam- biela karticka k DIC.
Sarlotka
22.05.17,10:31
vy potrebujete karticku IC DPH ... registracia pred prijatim/ poskytnutím služby do EU...
a ako som uviedla odkaz na faktúra má byť "prenesenie dańovej povinnosti" , čiže nie tka ako uvádzate vy... nie nemáte dobre urobenú faktúru a myslím si, že ste si nesplnili ani registracnu povinnost ak písete o DIC ja písem o IC DPH ...
Sarlotka
22.05.17,10:32
nemozete si len tak napisat pred DIC SK pokial ste nepodali žiadost o registraciu na DU...
niko.presov
22.05.17,16:30
ziadost mam uz davno podanu, dostal som aj inu katriccku - bielu , to SKL pred DIC mi poradili na DU.

Mne islo skor o spravne vyplnenie faktury. Nemam este uctovnika, aby mi poradil.
Soňa K
22.05.17,17:27
Musíš byť registrovaný podľa par. 7 Zákona o DPH, aby si mohol preniesť dan. povinnosť na odberateľa v ČR. Na faktúru uvedieš svoje DIČ DPH s poznámkou - registrácia podľa par. 7 - a fakturuješ bez DPH, si povinný uviesť vetu o prenose dan. povinnosti podľa par. 15 ods. 1 Zákona o DPH. Podávaš aj Súhrnný výkaz. Keđ nemáš účtovníka, tak si prečítaj Zákon o DPH. Ja to robím veľmi často.
avalik
22.05.17,18:12
Ak nemas uctovnika, tak si velmi pozorne precitaj zakon o DPH
- nemozes si len tak pred DIC uvadzat SK
- precitaj si co sa pise v tom paragrafe 43 ;)
- ako uz bolo spomenute, pred dodanim sluzby sa musis registrovat podla par. 7a - dostanes IC DPH ale nestanes sa "platitelom DPH" - IC DPH budes uvadzat na fakturach do zahranicia a k tomu "prenesenie danovej povinnosti"

PS: Nesetri na nespravnom mieste, dobry uctovnik ti usetri cas na tvoje podnikanie a aj peniaze za pokuty.