Jaja babka
18.05.17,09:15
Mam 4 rocneho syna chodi do skolky som sl.mamicka som zamestnana a robim dvanastky od 8 do 20 niekedy aj dlhsie. Jeden tyzden 3 dni a dalsi tyzden 4 dni. Sobotu nedelu mam volnu. Na 8 hodin denne nehrozi chcela by som dat vypoved aky paragraf mam udat aby som necakala na trjmesacnu lehotu? Uz robim vo firme 10 rokou. Maly je pod chvilou chory a mam problemy ho niekde dat opatrovat
Tweety
18.05.17,07:19
Ak nemáš v PZ určenú VD alebo inak nie je určená, zo zákona máš VD 2 mesačnú. Ale môžeš skončiť aj Dohodu podľa § 60 ZP, samozrejme ak sa so zam-ľom dohodneš.
Jaja babka
18.05.17,07:35
Dakujem ale zam.lom sa nedohodnem musim si najst nahradu. Nasla som si zamestnanie na 8 hodin do obeda ale nastup ihned
Tweety
18.05.17,07:41
tak potom len výpoveď
willma
18.05.17,07:43
Majka nedá sa nejako použiť nasledovné?
Úprava pracovného času
§ 164
(1) Zamestnávateľ je povinný prihliadať pri zaraďovaní zamestnancov do pracovných zmien aj na potreby tehotných žien a žien a mužov starajúcich sa o deti.
(2) Ak požiada tehotná žena a žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako 15 rokov o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu určeného týždenného pracovného času, zamestnávateľ je povinný ich žiadosti vyhovieť, ak tomu nebránia vážne prevádzkové dôvody.
(3) Tehotná žena, žena alebo muž trvale sa starajúci o dieťa mladšie ako tri roky, osamelá žena alebo osamelý muž, ktorí sa trvale starajú o dieťa mladšie ako 15 rokov, sa môžu zamestnávať prácou nadčas len s ich súhlasom. Pracovná pohotovosť sa s nimi môže len dohodnúť.
Tweety
18.05.17,11:19
Dá sa použiť ale píše, že si našla lepšie a chce PP ukončiť.
willma
19.05.17,06:10
no mne napadlo, že keď jej nebudú môcť vyhovieť, či sa nedá PP skončiť skôr