Letko
18.05.17,11:02
Ahojte,

chystá sa k nám študent strednej školy na dvojtýždňovú prax. Máme podpísanú "Pracovnú dohodu o spolupráci v odbornej praxi študentov medzi školou a pracoviskom praxe".

Študentovi chceme za vykonanú prácu zaplatiť. Nikde som sa zatiaľ nedozvedel, ako na to. Na Soc. pois. ho prihlasovať netreba. Čo však ostatné ako zdrav. pois. a daňový úrad, bude sa niekde niečo odvádzať? Alebo nám škola pošle nejakú faktúru za vykonanú prácu na základe našich podkladov?

P. s.: volal som na školu a tam nevedeli.

Ďakujem za rady :)
avalik
19.05.17,11:41
Pozri zákon 61/2015 Z. z. o odbornom vzdelávaní a príprave
Letko
24.05.17,11:31
Hlavný asi pre mňa bude §27. Ešte jedna vec, keďže je študent na praxi na prelome mesiacov, máme mu časť peňazí za produktívnu prácu poslať na účet v jednom mesiaci a v druhom mesiaci za druhú mesiac? Chcel by som to riešiť vo výplatných termínoch - v júni za máj a v júli za jún.
c.s.i.
24.05.17,13:09
My máme tiež učňov a nám škola dala takýto pokec
Robert59
24.05.17,16:03
myslím si že to môže byť dobré, ale tiež pekne na nič osobne by som to tak nechcel.
Letko
14.06.17,05:56
Dobrý deň,

ešte jedna vec, účtujete to na 521? Lebo mne to odporúčali zadať v mzd. programe ako konateľa a vtedy mi to pekne vypočíta - bez dane a odvodov, ale v tom prípade to bude na inom účte a v rekapitulácii miezd mi to dáva medzi ostatné príjmy - Odmena konateľa.