ferob
18.05.17,10:16
Mám zamestnanca, ktorý pracuje u nás na TTP, ide požiadať o starobný dôchodok. Nárok má od 20.5.2017 - dátum som si telefonicky overila aj na sociálnej poisťovni. Moja otázka je: môžem mu už opraviť odvody teraz vo výplate máj, že je od 20.5.2017 starobný dôchodca? Aby som nemusela potom opravovať spätne výkazy a žiadať o vrátenie poistného. Veď rozhodnutie mi donesie aj keď neskôr, tak si len doložím. Nech už mu idú odvody správne od mája.
milagros208
18.05.17,09:53
Tiež som to chcela urobiť takto. Na školení sociálnej poisťovni však bolo jednoznačne povedané, že sa to takto robiť nemá. Treba jednoducho počkať na rozhodnutie zo sociálnej poisťovni, opraviť spätne výkazy a požiadať o vrátenie zaplateného poistného. Myslím, že v takomto prípade ani neprejdú výkazy. Keďže zamestnanec je v sociálnej poisťovni poistený na všetky poistenia a vo výkaze nebudú všetky vykázané, nebude výkaz správny.
ferob
18.05.17,10:11
ja som to spravila už takto v r. 2014 u iného zamestananca, nikto sa neozval, výkaz prešiel v poriadku. Tak preto sa pýtam, či to aj teraz ešte niekto takto robí. Vtedy som sa o tom rozprávala s viacerými mzdárkami.
FERONA
18.05.17,10:17
ano, aj my sme dostali take usmernenie a robime to tak, ze cakame na rozhodnutie. nie je to az take zlozite spravit cez epobocku opravny vykaz.
silganmp
24.05.17,11:29
O vrátenie preplatku netreba žiadať, môžete ponížiť výkaz za nasledujúci mesiac.