mayolko
18.05.17,10:30
Mám elektronický obchod so sortimentom vína, alkoholu, balených čajov, čokolád. Chcem zriadiť výdajňu balíkov, podľa dostupných informáciíí z internetu nie je potrebné nahlasovať výdajňu ani na mestskom úrade, ani na hygiene.

Avšak som bol ohľadom ďalšej veci na hygiene a pani mi tvrdila, aby som neveril všetkému čo je na internete písané.

Aká je prosím pravda, resp. existuje nejaký zákon, ktorým by som to vedel odôvodniť?

Ďakujem za rady.
ludom
29.05.17,19:14
Zdravím,

už ako prevádzkovateľ eshopu s potravinami ste povinný sa registrovať na regionálnej veterinárnej a potravinovej správe (podľa zákona o potravinách 152/1995 Z.z §6 - bod 1).

Ďalej, na uskladnenie produktov potrebujete mať schválený sklad od regionálneho úradu verejného zdravotníctva (hygieny).

S výdajným miestom je to obdobné ako zo suchým skladom, veci sa podstatne komplikujú ak niektorú potravinu rozbalujete/prebalujete a podobne (to znamená prichádzate do styku s nebalenou potravinou).

Odporúčam dôsledne prečítať vyššie uvedený zákon.
mayolko
29.05.17,20:27
Dobry den.

Dakujem za info, zakon prestudujem.

Mam schvalenu prevadzku aj sklad od hygieny, ale na inom mieste. Toto sa konkretne jedna o vydajnu balikov s danym tovarom.

Tovar sa pripravi v sklade (v predajni) a nasledne by sa vydal vo vydajni.
ludom
29.05.17,20:39
Pravdepodobne by to miesto klasifikovali ako distribučńy sklad a z toho dôvodu by potreboval schválenie od hygieny.
U nás riešili či hotové výrobky pred expedovaním niekde skladujeme, alebo idú rovno prepravnej spoločnosti (či hotové balíky pre zákazníkov niekde skladujeme),