tutinko
18.05.17,10:57
Zdravím Vás,

má niekto nejaké skúsenosti s konkurzami do štátnej správy? Prešiel nimi niekto naozaj s vlastnými vedomosťami? Ja som to vyskúšal trikrát (dvakrát som bol druhý a raz tretí), ale šuškalo sa medzi ďalšími, ktorí tam boli, že konkurz je len proforma a vyvolení sú dopredu už vybraní. Súhlasíte s tým? Ďalej by som sa chcel spýtať ako sa pripravujete. Samozrejme, každý orgán požaduje niektoré vedomosti (zákony, nariadenia, vyhlášky, atp.). Mne sa nejedná ani tak o test, ale skôr o to tú ústnu časť. Počas tých pokusov sa pýtali nespočetne veľa vecí, ktoré ani so samotnou pozíciou nesúviseli...Vedeli by ste poradiť aspoň nejaký okruh, prípadne šablóny otázok, na ktoré sa môžem pripraviť (hlavne sa to týka ústnej časti konania).

Všetkým pekne ďakujem za rady.

pozn.: ak by som to zle zaradil, prosím admina o správne zaradenie. Ďakujem.
Mária27
18.05.17,13:34
Asi je to tak - povinnosť výberového konania, realizácia formálna. Napr. podľa vyjadrenia jednej účastníčky, výberového konania sa zúčastníl aj jej kolega - a ako jediný odpovedal správne na všetky otázky, takže ho zobrali. Až na druhý deň sa v práci dozvedela, že on už pred tromi dňami dal výpoveď ...
Terezia13
18.05.17,14:16
je to v nezmyselnom zákone - musí byť konkurz - ale na vedúce postavenie, nie napr. na referenta - a pri tom si vedúci môže vybrať osobu, ktorej dôveruje a verí v jeho schopnosti, tak sa to robí aj napr. pri zostavovaní vlády - minister si zostavuje kabinet a obsadzuje miesta ľuďmi, v ktorých má dôveru a pozná ich možnosti a vedomosti, vlastne pohovori sú "proforma" a zákon sa dodržal
dmc
18.05.17,14:23
ale tu vobec nejde o doveru a ani vedomosti - staci sa pozriet vokol seba - co si budeme nahovarat
sosak
18.05.17,15:40
Ak máš opakovane neúspešné konkurzy do štátnej správy, skús konkurzy do súkromných spoločností. Šablóny na tie správne odpovede neexistujú, pretože je to o ľuďoch a každí sme iní. Možno tvoj verbálny prejav neoslovil, alebo nemáš dosť skúseností a praxe na danú pozíciu.