Jela4
18.05.17,12:04
Čo je to za rastlinu? Svokra ju má viac ako 10 rokov, nevie o nej nič. Tvrdí, že niekedy sa ťahala po plote, ktorý už nie je a kvitla. Ja som ju počas 8 rokov nevidela kvitnúť. Len sa mi tiahne po ostatných kvetoch, preto ju stále strihám. Chcela by som ju aspoň presadiť k nejakému plotu, lenže neviem či sa to dá. Rastie z drevnatej stonky i koreňov. Poraďte prosím, už som z tejto rastliny zúfalá, nikde ju na nete neviem nájsť niekoľko rokov.
arizona
18.05.17,10:17
Trubkovec
https://www.google.sk/search?q=trubkovec&newwindow=1&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjD-pmim_nTAhUoQJoKHdBhD6IQ_AUICigB&biw=1343&bih=562

Na jar hlboko zostrihaj,mala by zakvitnut. Alebo si mozes presadit mladu rastlinku, kazdorocne jej najdes dost v okoli povodnej.
Najlesie je zasadit ju tam, kde mozes okolo nej kosit kosackou,aby sa nerozmnozovala dalej.Pri plote radsej nie, nech si nepohnevas susedov .-)

Po odkvitnuti robi trubkovec velke struky plne semien, tie treba odstranovat, nenechat rozsemenit
Valcake
18.05.17,10:48
Ako arizona písala.. vyzerá to na Trubkovec/Campsis radicans/ farbu nepíšeš, sú rôzne.. Najlepšie je zasadiť do niečoho veľkého kde nebude vedieť tak rozliezať. Inak budeš mať po celej záhrade a bludný kruh s ničením výrastkov. Strih je veľmi dôležitý. Čím radikálnejší tým lepší. Kvitne vždy na novoročných výhonkoch. Môžeš ho tvarovať aj na strom. Ja strihám vždy na jeseň a mám menej bordelu.
arizona
18.05.17,11:00
Moja skusenost je ta, ze ho treba nechat narast do vysky, kedy dociahnem odstrihovat "suche struky" po odkvitnuti.Vtedy sa da predist nadmernemu rozsemenovaniu. A kosacka je tiez dobry pomocnik :-)
Valcake
18.05.17,13:42
jj..ja mám stromček v kamienkoch ..veľká plocha igelit kamienky a teraz už sa tlačia...prederavili aj igelit a kosiť sa tam nedá. Vriaca voda a bude aj chémia...keby som to všetko vedela skôr..urobím to inak.
Jela4
18.05.17,18:41
Neviem akej farby ma kvety, pretože som tuto rastlinu za 8 rokov nevidela kvitnúť a to ju strihám neustále, lebo sa chce obtáčať okolo levandule. Svokra tvrdí, že kvety mali buď bielu alebo jemnučko ružovú farbu. Pozerala som si obrázky trubkovca, ale ten ma trošku iné listy ako naša rastlina. Nebude to náhodou wistéria? Svokre sa skôr vybavuje tento názov.
arizona
18.05.17,19:43
Líšková2
19.05.17,08:54
Podľa mňa je to visteria, ktorá rastie bez usmerňovania. Treba ju ostrihať a na jar pekne zakvitne. Strihať ju treba na dve až tri očká a potom bohato kvitne.
vicktor
19.05.17,09:56
Kluc od zahady ma svokra, ktora ju videla kvitnut, ale neprezradi ake kvety akej farby.
annadam
28.05.17,08:30
je to vistéria, nekvitne preto, lebo ju stále striháte, nájdite si na internete kedy a ako sa strihá, farba kvetov zodpovedá
vicktor
28.05.17,09:46
U suseda je wisteria, ale je mohutnejsia.
Nie je toto nejaky divy plamienok? Mna riadne sere.