pestra
19.05.17,07:26
Chcela by som si otvoriť salón krásy. Bolo mi povedané, že potrebujem kozmetické vzdelanie. No ja chcem využívať len prístroje - čiže len ich obsluhovanie. Na každý prístroj budem riadne zaškolená. Na čo potrebujem navštevovať kozmetický kurz? Nemá niekto skúsenosti? Zaujima ma to aj preto, lebo obsahom remeselnej živnosti kozmetické služby je starostlivosť o pleť...a ja chcem používať prístroje na telo....
alaya1
19.05.17,06:07
Pri prevadzkovani salonu krasy potrebujes remeselnu zivnost- musis splnat podmienky vzdelania. Ci su tam pristroje, ci nie.

je este moznost mat volnu zivnost , ale tam sa nemozes starat o tvar
31.3 Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciu

31.3.1 Prevádzkovanie umelej soľnej jaskyne
31.3.2 Prevádzkovanie kryokomôr (nemedicínska kryoterapia): poskytovanie kryoterapie celotelovou chladovou procedúrou pre regeneračný účinok
31.3.3 Prevádzkovanie termomasážnych technických zariadení: masáže poskytované prostredníctvom termomasážnych technických zariadení
31.3.4 Prevádzkovanie solária
31.3.5 Prevádzkovanie sauny
31.3.6 Prevádzkovanie fitnescentra
dmc
19.05.17,15:12
Odpoviem otazkou - naco je taxikarovi licencia....ved vodicak ma ?

Kazda profesia ma urcite podmienky.
BXLmiami
20.05.17,04:24
No poteš Pán Boh,nakupiť prístroje a nič neveieť o koži,chudery ženy.Sprav si dobrú poistku.MIMO TéMU.
sosak
20.05.17,09:00
Zariadenia starostlivosti o ľudské telo poskytujú nezdravotnícku starostlivosť so zameraním na osobnú hygienu, estetické aspekty kondičnú podporu, utužovanie zdravia a uspokojovanie fyziologických potrieb človeka. V týchto zariadeniach dochádza k priamemu kontaktu obsluhujúceho personálu s telom zákazníka. Preto, ak sa dôsledne nedodržiavajú hygienické zásady, môže dôjsť k prenosu infekčných ochorení, prípadne i k inému poškodeniu zdravia zákazníka (ale i personálu) v dôsledku neodborného pracovného postupu.

Povinnosti fyzických osôb -podnikateľov a právnických osôb prevádzkujúcich zariadenia starostlivosti o ľudské telo sú zakotvené v zákone NR SR č.355/2007 Z.z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (§ 23, § 16)

Základné požiadavky na stavebno - technické riešenie, priestorové usporiadanie, vybavenie a vnútorné členenie zariadenia; pracovné postupy, prístroje, pracovné nástroje, pomôcky a prípravky používané v zariadeniach; na prevádzku a prevádzkový poriadok zariadenia sú ustanovené vo vyhláške MZ SR č. 554/2007 Z.z. o podrobnostiach o požiadavkách na zariadenia starostlivosti o ľudské telo.
http://www.ruvznr.sk/hzp/zsolt.pdf
http://ruvzlm.iweby.sk/ruadminvz/files_stranky/1178.pdf
Mila123
20.05.17,17:24
prečo študovať LF ak by si iba obsluhovala robot (ako v BB), veď stačí byť iba zaškolený....
http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/v-banskej-bystrici-operoval-robot-pozrite-si-video-ako-jemne-pracuje.html
profesional
21.05.17,05:08
Tvoja idea je rovnako nepochopením práva, ako keby si sa pýtala, že na čo potrebuješ vodičský preukaz na vedenie motorového vozidla, keď máš príručku na použitie auta.
Má to hneď niekoĺko dôvodov:
A. Lebo to vyžaduje zákon
B. Lebo musíš poznať príčiny, procesy, následky, možnosti, okolnosti, atď.

To, že niekto vie vystreliť zo zbrane neznamená, že je vojakom.
To, že budeš vedieť obsluhovať nejaký prístroj neznamená, že môžeš byť kozmetićkou.
To, že niekto vie pichnúť injekciu, neznamená, že môže hneď robiť lekára.

Ak si myslíš, že vedieť obsluhovať pár prístrojov z teba urobí kozmetičku, tak ti nedochádzajú súvislosti a nemala by si to robiť.
kopretinka
21.05.17,11:22
a čo robia tie prístroje?
pestra
21.05.17,11:36
Pristrojova lymfodrenaz...kavitacia....radiofrekvencia....kryo lipoliza.....cize formovanie postavy....
pestra
21.05.17,11:39
Mne je to jasne....no ja nechcem byt kozmeticka....a na kazdy pristroj budem riadne zaskolena a ziskam certifikat....
pestra
21.05.17,11:41
Dakujem...
kopretinka
21.05.17,12:18
urob si masérsky kurz,nejaké vzdelanie musíš mať.Musíš vedieť,ako funguje telo....veď to sú zásahy do hlbky pod kožu,preboha,uvedomuješ si to? Tí predajcovia predpokladajú,že asi máš nejaké vzdelanie....a keď nie,tak chvala bohu,že sa to nedá iba tak...že to nepovolia,že musíš mať aspoň kurrz,keď už nie 3-4roky na nejakej škole,kde sa študuje odbor kozmetička
pestra
21.05.17,13:06
Nemam problem si spravit kurz....ak treba.....ale rozsah kozmetiky, je viac menej zamerany len na tvar...plet....starostlivost........a moj zamer je formovanie postavy.....tela......odstranovanie tuku....a su to neinvazivne zasahy.....
kopretinka
21.05.17,18:20
preto ti píšem,aby si si spravila masérsky kurz,je to bližšie k tomu,čo chceš robiť.A keď to nie je problém,tak kde je problém?
alaya1
21.05.17,20:06
ak by si si bola precitala moju odpoved pre teba, nasla by si v nej odpoved na tvoju otazku. 31.3.3 Prevádzkovanie termomasážnych technických zariadení: masáže poskytované prostredníctvom termomasážnych technických zariadení
Estetic
22.05.17,06:56
Ako môže byť neinvazívny zákrok pri ktorom,ako napr.pri kryolipolýze spôsobuješ hlboký zápal tukového tkaniva dvojkombináciou laserov?Uvedomuješ si to vôbec?
Estetic
22.05.17,06:59
Našťastie sa to nedá.Tieto stroje čo menuješ-skoro všetky máme na pracovisku-prístrojová lymfodrenáž,vieš kontraindikácie,máš naštudovaný lymfatický systém?Kavitácia je nizkofrekvenčný ultrazvuk,vieš vôbec čo to je?Kryolipolýza-spôsobuješ zápal tukového tkaniva dvojkombináciou laserového žiarenia.Je absolutne nezodpovedné začať čokoľvek z týchto ošetrení bez základných znalostí nie že kozmetiky ale problematiky oblasti ktorú chceš riešiť.
taiko
22.05.17,07:41
Vzdelanie v danej oblasti musis mat nato, aby si svojim klientkam nesposobila toto.
Mimochodom. "Salonky krasy", co vytvorili toto, tiez mali kurz na obsluhovanie pristroja ;)
Kurz na obsluhu pristroja Ta napr nenauci rozonavat typ a momentalny stav pokozky. Nedokaze Ti predpovedat ucinky lymfodrenaze, vzhladom na zdravotny stav klienta atd atd atd.
mimotemy O vazbe za ublizenie na zdravi si uz pocula ? Mas to v tom navode na pristroj ? ;)
kopretinka
22.05.17,07:45
takú fotku stiahnem z netu ........takže bližšie info........aké ošetrenie,kde,komu....
taiko
22.05.17,07:47
Fotku mi poslala kamaratka s prosbou, ci nepoznam niekoho, kto by to vedel napravit.
Meno nemozem napisat, ale v Kosiciach a radiofrequencia+ laser
A v zasade je jedno odkial fotku sitahnes. Dolezite je ze je to nasledok neodborneho pouzivania kozmetickych pristrojov. ;) Ci myslis, ze som si zafotoshopoval ? ;)
lujza.j
22.05.17,07:52
vyzera to ako popaleniny..
Estetic
22.05.17,08:11
To sú popáleniny .Bud IPL alebo laser.Tieto stroje by nemali isť mimo medicínu-môj názor.
kopretinka
22.05.17,08:18
chodila som na IPL ku kozmetičke,ale nerobila to ona priamo,chodila tam pani s tým prístrojom.veru ma nenapadlo skúmať,aké má vzdelanie.Mne to vždy pomohlo,zahojilo mi to pokožku a zmizli mi fľaky...,len škoda,že to nie je trvalé....potrebovala by som to tak 1xmesačne.
kopretinka
22.05.17,08:20
asi šetrili a nedali na kožu ten chladivý gél....mne dávali dosť vysoké dávky a nič mi nespálili,nechápem,ako sa im toto podarilo,veď tá zákazníčka musela cítiť,že ju to páli...
taiko
22.05.17,08:40
citila, len "salonka krasy" s navodom na pristroj jej povedala, ze to nevadi :(
pestra
22.05.17,09:02
Laser pouzivat nechcem....mne je vsetko toto jasne....ublizit ti moze aj vystudovany clovek....lekar.....mne sa jedna len o to, ze kozmeticky kurz sa tyka len problematiky pleti.....tiez ma nenauci ako zareaguje samotne telo....tuk klientky......a ako je mozne, ze take fitness centra, ktore tiez formuju postavy.....su ako volne zivnosti....a to nehovorim o skodlivosti solaria.....
lujza.j
22.05.17,09:07
Hmmm...zlatucke argumenty....
kopretinka
22.05.17,09:30
a čo teraz?aspoň pýta nejaké odškodné od toho salónu,či?ja by som to zverejnila všade po nete,kde by sa len dalo...
kopretinka
22.05.17,09:32
fitnescentrum si tiež nemôže otvoriť hocikto,musí mať príslušné vzdelanie...aj mydlárstvo je voľná živnosť,a hne´d by som ju mala,ale tiež vyžadujú určité vzdelanie,cerrtifikáciu výrobkov at´d.......
taiko
22.05.17,09:42
"len" problematiky pleti ? Vies co je to plet ? Vies kolko vrstiev ma koza ? Vie z coho su zlozene a naco su citlive ? Vies, co je tp lymfaticky system ? Vies ako suvisi s endokrinnym systemom a imunitou ? Vies co je to radiofrekvencia ? Pocula si uz o tom, ze laser, ci "radiofrekvencia" je v zasade to iste len s inymi parametrami ? Vies co je to elektromagneticke ziarenie ? Viditelne a neviditelne spektrum ?
Aka je pravdepodobost, ze Ti ublizi lekar a aka je pri totalnom laikovi ako si Ty ?
Argument s fitnesscentrom ma zabil.
Estetic
22.05.17,09:53
Ako teda chceš používať prístroj na kryolipolýzu ked nechceš používať laser?Ako sa líši IPL od lasera?Aký je medzi nimi rozdiel?Ano ublížiť môže aj lekár,tieto stroje sú totižto nevyspytateľné a ked nevieš čo s nimi sú ako zbrane.Ale lekár väčšinou vie čo robí,vie že môže ublížiť a ako a vie kedy má riešiť a ako a kedy stačí počkať.
Estetic
22.05.17,09:54
Nie všetky IPL potrebujú gel.Vždy to závisí od stroja.
korela
22.05.17,11:27
Ak niekto posúdil, že ide o komentár, tak ide o veľmi dobrý komentár. A v tomto prípade namieste.
pestra
22.05.17,11:49
Kryolipoliza je neinvazivny zakrok pri ktorom dochadza ku schladeniu a nasledne k zmrazeniu tukovych buniek....viem, do coho sa pustam....mam dost informacii aj osobnych skusenosti....ak potrebujem kvoli zivnosti adekvatne vzdelanie, budem ho mat.....len mi neprislo vhodne spojenie kozmeticky kurz a pouzivanie pristrojov na formovanie postavy....
Estetic
22.05.17,11:59
schladenie a zmrazenie sa deje akým spôsobom?
lujza.j
22.05.17,12:03
... debata....videla som dávnejšie "krásne"omrzliny...
https://www.zamenej.sk/zlava/prispevky/musculus-kryolipolyza-napoj-chudnutie
pestra
22.05.17,12:17
Kozna riasa sa nasaje do kryokomory, kde sa schladzuje pri teplote 0- -4....tuk zmrzne...skrystalizuje a odchadza lymfatickym systemom...no o com sa teraz bavime, nesuvisi s mojou otazkou.....
buchač
22.05.17,14:13
pestra (Včera 14:36) Pristrojova lymfodrenaz...
=====================
Doteraz som sa nezapojil do debaty, ale toto ma trochu nakoplo, nakoľko mám problém s lymfou na nohe-následok operácie.

No ja teda neviem, čo vlastne chceš. No na základe otázok a aj upresnení.
Lymfodrenáž nie je vykonávanie len tak od buka do buka.
Aj som už pár krát uvažoval, že sa sa na to dám...lenže doktori sú aj pre aj proti.

Ale teraz,keď vidím, že by som sa mohol dostať pod ruky (prístroj) nejakého odborníka, tak to asi nechám tak.
Noha síce občas fest bolí, ALE aspoň cítim, že ju mám...a rád by som, aby to aj tak ostalo.
pestra
22.05.17,18:35
Mam podobny problem....preto viem, o com pises....tiez nasledok operacie....a je to nezvratne....preto sa chcem venovat aj lymfodrenazi.....
Estetic
23.05.17,05:02
A schladzuje sa mrazničkou zrejme.Pardon.Dúfam,ťe táto debata Ti dala impulz posadiť sa na zadok a všetko podrobne naštudovať,prv než minieš tých svojich 50 tácov.Veľa šťastia.
profesional
23.05.17,05:22
Ak pôjdeš na školenie na elektrický skalpel a dostaneš certifikát neznamená, že môžeš rezať do ľudí. To smie len lekár. Certifikáty čo dostaneš majú len hodnotu papiera, na ktorom budú vytlačené. Ale ty si už rozhodnutá a chceš len požehnanie. To ale nedostaneš. Bez potrebného vzdelania nesmieš zasahovať do ľudského organizmu. Školenie na použitie prístroja takým vzdelaním nie je.
pestra
23.05.17,07:54
Myslela som, ze porada je o tom, aby pomohla....ked sa niekto pyta, hlada pomoc....napisala som, ze si chcem otvorit salon.....na formovanie postavy.....a nesedelo mi navstevovanie kurzu kozmetiky.....pretoze tu sa skor jedna o problematiku pleti....tvare.....a ja chcem pouzivat pristroje na telo....dakujem alaya1, sosak, kopretinka.....vase odpovede boli aspon k teme......
lujza.j
23.05.17,08:22
tak potom konec japonec...zjavne si to čo sa tu piše nepochopila....takže koža na tele je akože nič...ked nie je na ksichte....som rada...že sa s tebou nikdy nestretnem....teda s tvojimu prístrojmi "len" na kožu na tele...
pestra
23.05.17,09:40
Nepoznas ma....nevies aky som clovek....tak ma nesud....nie som ziadna pubertacka....mam vzdelanie.....podnikam.....zazila som mozno viac ako ty.....pytam sa hlavne ludi, ktori maju skusenosti.....pretoze napln kurzov pre kozmeticky nesplna to comu sa chcem venovat.....preto som sa pytala, ci nie je nieco vhodnejsie.....