ima16
19.05.17,21:16
Dobrý večer. Chcela by som od vás radu čo by ste robili vy. V skratke, v zime sme spravili zakladovku na jar prídeme pozrieť a doska sa mrvila. Začali sa vybavovacky s firmou kde bola chyba a tak. Zistilo sa že je chyba betónu. A teraz ten problém ktorý nevieme ako riešiť. Betonarka síce uznala chybu betónu a aj že to spraví na svoje náklady .no s firmou ktorá nam ju robila sa betonarka nedohodla na cene práce a teda betonarka povedala že ona si tam svojich ľudí dá na opravu. No mám pocit že nás celkom natahuju. Je sezóna vedia že chceme začať ťahať múry no nemajú sa k ničomu. Stále sa vyhováraju každý deň to posúvajú .jedine čo spravili že to vysramovali .co by ste robili vy ako by ste na nich šli? Problém je že nemáme zmluvu stou firmou. Za rady dakujem
misoft
20.05.17,07:55
V podstate - vy ste uzavreli nejakú zmluvu so zhotoviteľom - firma - takže aj keď betonárka uznala chybný betón, ten dodala firme a firma ho použila. Takže reklamáciu adresujte firme - ako sa oni s tým vysporiadajú, to je ICH problém. Vy ste si zaplatili za kvalitný materiál a za kvalitnú prácu a ostatné vás nemá čo zaujímať.
Pokiaľ sa betonárka rozhodne, že ona - ako dodávateľ - vám to opraví, vás nemusia zaujímať žabomyšie vojny.
A ako som písal vyššie - vy ste si to už ZAPLATILI - takže ak sa betonárka rozhodla konať a nedohodli sa na cene - je to ich problém, ich strata, pretože ONI dodali nepodarok.
Odkáže betonárke, že ak sa rozhodli to opraviť, vás nezaujíma spor medzi firmou a betonárkou. Vy ste zaplatili firme, firma objednala materiál požadovanej kvality a betonárka nesplnila normy a požiadavky - takže nemajú sa čo o cene dohadovať.
Veď predsa - reklamujete firme nekvalitný betón, firma bude toto reklamovať dodávateľovi (betonárke) - a to ona chce ešte zaplatiť, napriek tomu, že ONI dodali nekvalitný tovar?
Zákon o ochrane spotrebiteľa platí aj pre nich.