Sarah
18.07.06,19:04
Zdravím všetkých,
sme združenie dvoch FO. Platcami DPH sme sa stali 4.Q.2004. Na DÚ nám dali info, že DPH má viesť a vykazovať účastník združenia poverený viesť účtovníctvo. Nepovedali nám však, že ten druhý má podávať nulové výkazy DPH a ja som to prehliadla. Takže nám naparili za 6 zdaňovacích období 12 000,- Sk. Poradili nám žiadosť o úľavu, nakoľko odvolanie je vraj bezpredmetné, keďže nejde o procesno-právnu chybu. Na každú žiadosť musí ísť 500-korunový kolok, t.j. spolu 3 000,-Sk. Prosím neviete podľa akého zákona musím napísať 6 žiadostí na každé rozhodnutie zvlášť? Nestačí napísať jednu žiadosť o úľavu, jeden 500-korunový kolok? Zdá sa mi priveľa platiť za nepodanie nulových výkazov. Za každú radu a konzultáciu vopred ďakujem.
Sarah
19.07.06,05:54
Prosím, dnes to musíme poslať, vie mi niekto povedať, či každá žiadosť musí byť zvlášť? Ďakujem.
ALDA
19.07.06,06:55
Prosím, dnes to musíme poslať, vie mi niekto povedať, či každá žiadosť musí byť zvlášť? Ďakujem.

Podľa toho ako vám bolo doručené rozhodnutie o pokute, spolu, alebo každý mesiac zvláš na tlačive.
Sarah
19.07.06,20:00
Ďakujem, myslela som si, ale stále som trošku dúfala, že by sa dalo ušetriť 2 500,- Sk. Ešte raz pekne ďakujem.
zuzanavo
09.11.06,09:31
Volala som na danový úrad kvôli potvrdeniu toho 500 korunového poplatku. Povedali mi , že odvolanie proti vyrubeniu sankčného úroku sa podáva bez kolku. Vie mi to niekto potvrdiť. Aby som nedopadla tak, že podám odvolanie bez kolku, v domnení, že je všetko v poriadku nezaplatím úrok - kvôli odkladnému účinku odvolania, no a neskôr mi oznámia, že odvolanie nie je platné kvôli tým kolkom a tým pádom nebude dodržaná ani 15 - dňová lehota na zaplatenie.
skvarki
09.11.06,09:37
Odvolanie bez kolku, žiadosť o úľavu s 500,- Sk kolkom.