ladir
21.05.17,09:52
Poradí niekto, ako zapojiť sat. príjimač Kaon ksc276 (výstup 2xScart, HDMI) s monitorom Hansol (vstupVGA), aby sa dalo sledovať TV? Vďaka za radu.
misoft
21.05.17,09:20
Prevodníkom..... Buď HDMI>>VGA, alebo SCART>>VGA.... Ale kvalita bude na (po slovensky) ho*no!
http://cs.lmgtfy.com/?q=prevodn%C3%ADk+HDMI+to+VGA
ladir
21.05.17,09:39
Zvuk asi samostatným káblom, že? Potrebujem to len ako dočasné riešenie-odišiel tv príjmač.
Tak som skúšal prevodník scart-vga, ale na monitore sa objavilo len - no video input.
misoft
21.05.17,15:07
Podľa toho, kde si ten SCART zasunul! Horná na prijímači je VÝSTUP pre VCR (videorekordér), spodný je VÝSTUP pre TV. Pokiaľ si to zapojil do horného - tak je jasné, že signál nebude.
Okrem toho - asi ťažko budeš mať zvuk na jednoúčelovom monitore, ktorý ani zvukovú časť nemá. Potom musíš využiť CINCH audio konektory a pripojiť ich na zosilňovač.
ladir
21.05.17,15:54
Scart som dal správne- do dolného a zvuk som nemyslel cez monitor ale cez repro.
Na nete som čítal, že treba prepnúť výstup zo satpríjmača na RGB. Ak je to tak, nemám to na čom prepnúť, lebo tv nejde..
misoft
21.05.17,20:07
No monitor ti na RGB nepôjde. A ani si nenapísal, aký monitor (inak, keď chceš poradiť, musíš dodať VŠETKY potrebné informácie!!!!!) - inak sa tu len háda....
A KAON RGB nemá - má YPbPr - komponentný videovýstup analóg - bez zvuku
ladir
22.05.17,05:11
Spomínal som len názov monitora Hansol, presnejšie je to H710 B17BF alebo ešte mám LCD Philips 170s7fg, vstup VGA..
V zapojeniach toho satpríjimača sa nevyznám až tak, preto hľadám, kto by poradil ako to zapojiť.
Keby mal monitor pripojenie DVI bolo by to lepšie, či je to jedno?
misoft
22.05.17,07:55
DVI je lepšie ako VGA - DVI je digitál. HDMI je tiež digitál - a omnoho ľahšie sa prevádza rozhranie HDMI na DVI, ako používať prevodník so zmenou digitálu na analóg....
ladir
22.05.17,08:32
A s DVI by to šlo určite?