Maria129
22.05.17,08:18
Ahojte. Potrebujem sa informovať,či môžem pracovať na dohodu a zároveň byt na predlzenej RD. Počas riadnej RD som si privyrabala na dohodu a dohoda mi stale trvá. V práci,kde som pracovala pred nastupom na MD som skoncila k dátumu 20.5.17. Neviem ako postupovať dalej. Ci sa mam ist zahlasit na urad prace alebo ci si mozem vybavit neplatenu RD+mat dohodu. Syncek ide do skolky od septembra. Dakujem.
Katy a R
22.05.17,06:27
Ak ti PP skončil - tak nemáš už RD .
Ak by si mala nárok na dávku v nezamestnanosti - tak by bolo dobre ísť sa zaevidovať na UPSVaR - a poberať dávku.
Ak aj nepôjdeš - a ide ti o to, aby si neplatila odvody - tak to by bolo možné z dôvodu starostlivosti o dieťa do 6 rokov.
Ak ale je práca na dohodu - môžeš pracovať ďalej - tak v tom prípade odvody idú z tej dohody.
Maria129
22.05.17,08:38
Tak ak som na dohodu,nemusím chodit ani do SP ani ZP nic oznamovať? Na úrade práce som vypísala papier ze o maleho sa budem ja starať ale este začiatkom mesiaca. Nechcem aby mi vznikol nejaký nedoplatok na ZP ci SP. A keby som chcela poberat davky z uradu mozem pracovat na dohodu? Je potrebne potom priniest aj dohodu?
veronikasad
22.05.17,08:43
Ak máš splnenú podmienkun730 dní poistenia v nezamestnanosti a vznikol ti nárok na dávku v nezamestnanosti, treba sa ísť do 7 kal.dni zaevidovať na úrad práce. Podmienkou je že nebudeš poberať rodičovský príspevok. V prípade evidencie na UP môžeš na dohodu odpracovať len 40 kal.dni
veronikasad
22.05.17,08:45
Dohodu treba nahlásiť na UP a súčasne sa odhlásiť z dôchodkového poistenia plateného štátom za osoby starajuce sa o dieťa do 6 rokov veku. Keď ti dohoda skončí, treba sa znovu prihlásiť v SP
Maria129
22.05.17,10:15
Z dochodkoveho poi som sa odhlasovala,ked som išla pracovat na dohodu. Zatiaľ mi trva dohoda.Len chcem vediet,ci popri neplatenej RD mozem pracovat aspon ma dohodu
Katy a R
22.05.17,11:49
môžeš pracovať ďalej na dohodu ... nie si už na RD! (veď PP ti skončil).
Nemusíš sa ísť zaevidovať na UPSVaR - veď to nie je povinné! ... ale ja by som to využila, ak je nárok na dávku v nezamestnanosti.
Maria129
29.05.17,10:58
Ďakujem. Urobila som to tak,že som išla na neplatenu dovolenku. Zahlásila som sa v ZP. Takže môžem byt aj na dohodu aj na nepl.mat.
veronikasad
29.05.17,11:03
Ak pracuješ každý pracovný deň v týždni, v ZP si bola zbytočne. Nie si poistencom štátu, zdravotné poistenie platíš z dohody
Katy a R
29.05.17,14:09
ak si v ZP ohlásila neplatenú dovolenku - tak možno aj nejaké zbytočné nezrovnalosti môžu byť. veď nemôžeš mať dovolenku, ak si skončila PP! ... jedine ak starostlivosť o dieťa ...
Maria129
29.05.17,14:30
Takto isla som na predlzenu mat.dovolenku
Maria129
29.05.17,14:32
Nepracujem každý dwn,len ked ma zavolajú,ze potrebuju na záskok.
Katy a R
29.05.17,14:52
mária - ani materskú dovolenku nemáš - nijakú D nemôžeš mať - lebo nemáš PP. (či si 20.5. neskončila???)
už v príspevku som ti písala - že z dôvodu starostlivosti o dieťa môže za teba platiť štát odvody! A za tie dni, keď pracuješ odvádza poistné zamestnávateľ- z dohody (aj za teba) - to platí pre ZP
Maria129
29.05.17,15:55
Ano to viem. V ZP mi povedali,ze za obdobie ked budem pravovat odvedie zamestnavatel a ostatok štát.