VeZe
22.05.17,13:25
Dobrý deň, rozmýšľam o požiadaní o príspevku na podnikanie z ÚP. Zároveň však chcem od leta pracovať na 1/2 prac.úväzok a živnosť vykonávať popri tomto zamestnaní.
Je možné čerpať príspevok a zároveň byť živnostníkom aj zamestnancom?
Ďakujem
kn-alka
22.05.17,11:28
a si momentálne vedená na úrade práce? lebo príspevok dostane len ten, kto je vedení na úrade
VeZe
22.05.17,11:30
Áno, som - viac ako 3M.
kn-alka
22.05.17,11:54
Najprv si musíš vybaviť ten príspevok, lebo len čo sa zamestnáš na 1/2 prac.úväzok, z evidencie ťa vyradia a nemôžeš žiadať o príspevok.

Po vybavení a uznaní príspevku si aj tak musíš založiť živnosť, potom už môžeš byť aj zamestnaná.
niko.presov
22.05.17,15:29
Tiez si myslim, ze je to tak, ako pises. Ja mam napr. Cranene pracovisko ako TZP osoba a chcel som poziadat o pracovneho asistenta, nie zamestnanca, ale podla obc.zakonnika, na ktoreho mam narok, ale ten cerpal prispevok §49- tak mi povedali, ze ten nemoze byt aj pracovny asistent aj mat dotaciu, ale v zakone to nikde uvedene nie je, ze to nie je mozne.
VeZe
22.05.17,17:50
Ďakujem a áno, tento postup poznám. Ide mi o to, či na neho budem mať nárok aj po tom, ako sa zamestnám na 1/2 úväzok, ale v živnosti budem stále pokračovať...Nerada by som sa dostala do bodu, že ho bude UP žiadať naspäť.
veronikasad
22.05.17,17:57
Ak sa zamestnas az potom ako ti schvália dotaciu,nic vracať nebudeš. Začiatok podnikania musí byť skôr ako pracovný pomer.
Katy a R
22.05.17,18:13
nuž - ja (ako pesimista) sa obávam, že ak chceš od leta pracovať - tak dovtedy ten príspevok nevybavíš. ono to veru nie je - raz dva ... a ešte v lete! ;) - takže choď riešiť hne´d zajtra!
Ak by sa ti predsa podarilo - tak s UPSVaR uzavrieš dohodu ... a tam budeš mať všetky podmienky, ktoré musíš dodržať - a presne budeš tam mať definované, že za akých okolností treba dotáciu, resp jej pomernú časť vrátiť.
Ak dodržíš podmienky - a živnosť bude trvať ako má - tak nič netreba vracať ;)
VeZe
22.05.17,18:26
Ďakujem!