1423@pobox.sk
22.05.17,21:56
Obec vybudovala verejnú kanalizačnú sieť a bez môjho súhlasu zriadila na mojom pozemku kanalizačnú prípojku. Dom s vlastnou žumpou postavený na zmienenom pozemku je navyše dlhodobo neobývaný. Obec žiada uhradiť poplatok za zriadenie neželanej kanalizačnej prípojky. Postupuje starosta v súlade so zákonom? Ďakujem.
buchač
22.05.17,20:37
Podľa požiadaviek smernice Európskej únie mali mať do konca minulého roku vybudovanú kanalizáciu v aglomeráciách nad 10–tisíc ekvivalentných obyvateľov a v tých s viac ako 2–tisíc ekvivalentnými obyvateľmi to musia stihnúť do konca roku 2015.
https://byvanie.pravda.sk/stavba-a-rekonstrukcia/clanok/19819-kanalizacia-musi-byt-do-styroch-rokov/
http://www.pluska.sk/slovensko/obce-musia-budovat-kanalizacie.html

P.S.:
Články sú staršieho dáta, ale nič sa na tom nemení.

P.S.:
Na Tvojom mieste by som bol rád a to aj napriek daným skutočnostiam.
Raz sa situácia môže zmeniť a zmeníš názor, budeš tam bývať...alebo niekto iný z rodiny.
Prípadný predaj domu s prípojkou na kanalizáciu len a len získa na cene.
1423@pobox.sk
22.05.17,21:01
Fajn ďakujem. Chápem všetky prínosy, ale otázka stojí tak, že firma bez môjho súhlasu s posvätením Miestneho úradu vnikla bez môjho súhlasu na môj pozemok a vybudovala kanalizačnú prípojku, ktorú som z rôznych dôvodov nechcel. To bude asi skôr právna rovina.
kukučka
22.05.17,21:08
mimotemy Raz bude ten dom obývaný, porovnaj cenu za kanalizačnú prípojku a cenu
za x-krát čistenie žumpy, za km, dovolenka, lebo na nich čakáš pol dňa, mali sme tu takú tému.
arizona
23.05.17,04:37
Jedine,voci comu sa mozes ohradit je to, ze firma vstupila na tvoj pozemok bez tvojho vedomia. Aj ked toto trochu nechapem, nakolko pripojky sa robia na hranici pozemku...Ale ak obec vybuduje kanalizaciu, budes povinny sa napojit.Nikto sa ta nebude pytat,ci chces,alebo nie.Ak by si mal na pozemku COV,mohol by si poziadat o vynimku,ale so zumpu sa neobhajis...Niektore obce vybuduju iba samotnu kanalizaciu,tahanie pripojek a vybudovanie sachticky nechaju na samotnych majiteloch nehnutelnosti.To vyjde zvacsa ovela drahsie a mas pracu navyse.Takze suma sumarium, mozes byt rad,ze tu pripojku ti zaviedli priamo na pozemok.
vicktor
23.05.17,07:14
Jedine co mozes je niekomu vynadat, ak preskocili plot, to by bolo vaznejsie aj na trestne oznamenie, ale pripojku neodstrania. Ako sa dostali na pozemok?
Ja som mal prave opacny problem. Kupil som pozemok BEZ pripojky, hoci 2 roky dozadu obec spravila kanalizaciu, ale moj pozemok vynechali, pretoze byvaly majitel nechcel stavat dom a platit. Obec to zo svojho tiez nechcela spravit. Potom bol problem ze sa chcem pripojit, ale vsak to chcete rozkopat novu cestu?! Setrenie na nespravnom mieste.
Ja tiez povazujem tu pripojku za zhodnotenie nehnutelnosti.
Ak je problem s peniazmi, dohodni nejaky splatkovy kalendar.
Co planujes s tou nehnutelnostou?