stew159
22.05.17,22:02
Dobry den,

rad by som sa informoval ohladom mojho problemu. Pred dvomi rokmi som sa s jednou mojou znamou a jej manzelom dohodol ze mi budu prenajimat byt.

Na danom byte som byval jeden rok... po vzajomnej dohode som z podnajmu odisiel. Nakolko bolo premna financne vyhodnejsie do prace dochadzat vlakom ako si platit podnajom.
Z podnajmu som odisiel na konci juna 2016. Teraz v sobotu 20.5. ma moja znama obvinila z toho ze som si nechal spravit kopie klucov a jej byt nadalej nelegalne vyuzival. Vraj som tam mal chodit doobednajsich hodinach, ked boli ludia v praci, a neskor aj vecer ked, som tam potreboval prespat. Vraj tam pomne nasla nejake stopy a ze si ich odfotila aj na mobil, a ze to tam videli aj iny ludia.

Ja pracujem v danom meste kde dochadzam vlakom 30km do prace. Od mojho odchodu z podnajmu som az do februara pracoval od 6:00-14:30, takze som tam v dopoludnajsich hodinach nemohol byt. Mam kolegynu ktora nastupuje dve zastavky pomne a z prace sme tiez chodili spolu.

Taktiez v praci mame kamerovy system, a snimacie zariadenie prichodov, a odchodov. Po mojom odchode z podnajmu som uz v zivote v danom byte nebol.

Vraj som tam mal po odchode z podnajmu chodit casto.

Ked som sa jej pytal kto jej to povedal, tak mi napisala, ze si svojich informatorov prezradzat nebude, a vsetko sa dozviem spravny cas na spravnom mieste. Takze si myslim, ze podali namna trestne oznamenie.

Zvazujem, ze podam trestne oznamenie na neznameho pachatela, a ked sa ukaze kto su ti jej informatori chcem podat trestne oznamenie priamo na nich.

Z tejto situacie som uplne mimo... nerozumiem ako je mozne ze tam niekto chodil. Raz sa mi stalo ze som vecer omylom zabudol kluce vo dverach a nasiel som ich az rano.

Co by som mal podla vas dalej robit.
arizona
23.05.17,03:42
A v com je vlastne problem? Pyta od teba najom,alebo z bytu nieco zmizlo,alebo co?
Soňa K
23.05.17,03:59
Presne, ešte nevieš, o čo ide a už chceš niečo robiť. Možno mala známa ťažkú a dôležitú chvíľu a potrebovala sa na niekom realizovať. Ak si tam naozaj nebol, tak nemáš problém. Vydrž, ak podali TO, dozvieš sa.
buchač
23.05.17,04:27
Z podnajmu som odisiel na konci juna 2016. Teraz v sobotu 20.5. ma moja znama obvinila z toho ze som si nechal spravit kopie klucov

Zvyčajne sa to robí tak, že majiteľ bytu po ukončení zmluvného vzťahu vymení zámok....teda aspoň ja by som tak robil.
---------------------

Co by som mal podla vas dalej robit.
Čo by si mal...šak nič. Nepredbehuj situáciu.
Ak bolo podané trestné oznámenie, tak sa to dozvieš a OČTK budú konať. Dostaneš predvolanie a budeš vypovedať.
Do tých čias nemá žiaden význam niečo riešiť, nakoľko nevieš, na čo si.
Máš svoje dôkazné bremeno, ktoré v prípade nutnosti použiješ, tak isto máš svedkov.
Ono nejaké "vraj" (tvrdenie majiteľa) na súde nejak nezvyknú akceptovať...
-----------------------

Zvazujem, ze podam trestne oznamenie na neznameho pachatela...
Podľa mňa nemá význam.
Ak chceš podať TO na niekoho, tzv. preventívne, tak to je už úplne pasé.
dmc
23.05.17,04:40
Idealne by bolo sa na to "UPLNE" vykaslat. Aj na znamu. Pokial sam viete ze ste tam nebol tak sa na to vykaslite. Je na "zalujucej" strane aby svoje tvrdenie preukazala.

Jej telefonne cislo by som si zablokoval a njako nereagoval. To jej "trestne oznamenie" by stalo na "vode" a bez dokazov by bolo pravdepodobne odmietnute. Na Vasom mieste by som zatial nepodaval ziadne trestne oznamenie - je to zabo-mysia vojna ktora nikam nevedie.

"Nejhorsi je smrt z vydeseni"
vicktor
23.05.17,06:26
TO na informacnu agenturu JPP. :)
misoft
23.05.17,13:46
Ak chce podať TO - môže tak urobiť, ale až PO tom, ako sa to všetko vysvetlí.... a to už nie na neznámeho páchateľa, ale na osobu, ktorá ho krivo obvinila.... Len potom bude sranda... ale nie pre ňu!
dmc
24.05.17,06:32
trestny cin kriveho obvinenia vyzaduje "umysel". Osoba ktora ho pacha musi vediet ze obvinovana osoba tento trestny cin nespachala ale uviedie "nepravdive" udaje- skutocnosti aby obvinila osobu hoci vie ze to nespachala. Samotne vyslovenie podozrenia este nieje trestnym cinom
misoft
24.05.17,12:07
Ale za "pokus" to stojí :) - veď ho obvinila a tvrdí, že si nechal spraviť kľúče a že tam stále chodí - teda až sa to "vyšetrí" budú jej tvrdenia nepravdivé - obvinila ho na základe nepravdivých údajov, bez dôkazov - §345 ods.1 Kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie, potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.
profesional
25.05.17,08:10
1. Pošli jej list, že si neželáš, aby ťa akýmkoľvek spôsobom ďalej kontaktovala.
Ak ťa bude proti tvojej vôli naďalej kontaktovať, dopustí sa trestného činu nebezpečného prenasledovania.


2. Ak si v tom byte nebol, nemáš čo riešiť.

3. Čokoľvek, čo ona považuje za stopy po tebe, si môže akurát tak... hmm.. budem radšej slušný.

4. Kým nepríde nejaká písomnosť, ktorá sa týka tejto veci, vôbec to ďalej nerieš..