Zubajda86
23.05.17,09:11
Dobrý deň, máme problém s jedným dodávateľom. Začal robiť problémy pri vybavovaní reklamácií, naťahujú sa už niekoľko mesiacov. Pritom sa jedná o tovar, ktorý bol predaný konečnému spotrebiteľovi - fyzickej osobe. Predtým to bolo bez problémov a teraz sa vyhovárajú na to, že ukončili veľkoobchodnú spoluprácu, a keďže sme PO, tak neplatí Zákon o ochrane spotrebiteľa, a teda neplatí 30 dní na vybavenie reklamácie. Zároveň sa vyhovárajú, že tovar museli poslať svojmu dodávateľovi/výrobcovi do zahraničia a je to na dlhšie.
Naši zákazníci sú už nervózni, a ani sa im nedivím, pretože logicky mi vychádza, že pokiaľ je v tomto reťazci aj FO, malo by platiť tých 30 dní.
Hľadala som v zákonoch, na nete, vo fórach, ale nič som nenašla, čo by mi trochu pomohlo a aspoň sa im trochu povyhrážala a urýchlila riešenie.
Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
profesional
25.05.17,08:02
V tomto prípade treba aplikovať Viedenský dohovor.
Tj. aj keď nie je zákonom explicitne definovaná doba v ktorej má reklamáciu vybaviť, musí ju vybaviť v dobe obvyklej.
Niekoľko mesiacov nie je doba obvyklá.
V tomto prípade by som na tvojom mieste odstúpil od zmluvy a žiadal vrátenie kúpnej ceny.