Janette
10.11.04,22:42
Ahojte, ani sama neviem, do ktorej témy by som zaradila tento môj príspevok. Tykanie už bolo rozoberané aj na porade... ale je to predsa iné, ako so svojím klientom, ktorému vediete účtovníctvo... Aký máte názor, a skúsenosť s vykaním, a tykaním?... zaužívala som si malé "pravidlo" vykať si s klientami, len v poslednom čase mi dávajú návrhy s tykaním... a ja "slušne" odmietam.. Váš názor?
Paula
11.11.04,06:05
Vykáme si obojstranne, tykanie na pretras nikdy neprišlo. Pritom sa vieme spoločne aj krásne zasmiať a pomôcť si aj v súkromnej sfére.
Janette
14.11.04,07:23
Presne Pulinka, aj ja si to myslím. Ďakujem za ohlas.
lacimir
18.11.04,11:39
Ja si myslím, že je to vec názoru. Určite si nepotykám s klientom po dvoch troch stretnutiach. Ale ak sa už poznáte dlhšiu dobu a je medzi Vami dobrý vzťah a nevymieňate si len pracovné informácie, tak tykanie je podľa mňa normálne. Skôr mi pripadá snobské vykať ak ste už skoro dobre známi. Tak toľko. Prajem príjemný deň.:cool:
brm
19.11.04,20:52
prikláňam sa k paule...ja si tiež so všetkými vykám...potykala som si len s niektorými pracovníkmi ... ale so šéfstvom a kontaktnými osobami striktne dodržujeme vykanie, aj ked nám to občas "nelezie do huby"... :) a takisto je pre mňa samozrejmé slovo PANI, aj ked má dotyčná len 18 rokov ružové mikádo na hlave a v nose kariku... :)
marion
26.02.05,09:45
Ja si s niektorymi tykam a s niktorymi vykam. Skor to vyplyva z toho, ci to bol moj znamy dlho predtym nez som mu zacala robit uctovnictvo alebo prisiel uplne zvonka a je jedno kolko ma rokov a na akej pozicii je. Takze aj ovela mladsim chlapom hovorim Pan, obcas je to smiesne, ale co uz. :)
evina
26.02.05,11:42
Ja si tiež s klientami vykám. Mám skúsenosti z minulosti, že tykanie, resp. príliš priateľské vzťahy viedli i k zneužívaniu. Mám pocit, že i tak si všetci myslia, že my máme vedieť a spraviť všetko od práva, účtovníctva, poradenstva akéhokoľvek druhu atď. a u bližších kontaktoch je to podľa mojej mienky znásobené.
Richard
28.02.05,09:31
Janette, prosím o lepšie zváženie zaradenia témy. Presúvam to do časti Po porade...