roman_pp
23.05.17,13:40
Dobrý deň, mám otázku. S manželkou sme si vzali od mesta do prenájmu záhradku. V zmluve figurovala iba manželka. Po rozvode manželstva mi už exmanželka povedala, že o záhradku nemá záujem a mám si ju nechať, nakoľko to nie je náš majetok. 4 roky sa exmanželka o záhradku nezaujímala, nebola na nej, nemala kľúče. V mesiaci január 2017 sa mi do predmetnej záhradky a chatky vlámala expartnerka so svojím priateľom, ktorá okrem svojho nábytku ukradla aj moje osobné veci. Vlámali sa odvŕtaním fabky. Keď som ju udal, zistilo sa, že na toto celé jej dala súhlas moja exmanželka, ktorá 4 roky nejavila o prenajatú záhradku záujem. Chybou pracovníčky na záhradkarskom zvaze neprepísali po rozvode záhradku na mňa, takže mojej exmanželke, ktorá tam nebola 4 roky stačilo na polícii ukázať 4 roky strarú zmluvu. Ja mám členský preukaz na moje meno, kde sú preukázané členské poplatky, ktoré 4 roky platím ja. Policajt mi povedal, že členský preukaz je pre neho NIČ. Policajt najskôr vec odmietol, skutok sa nestal, po mojom odvolaní mu prokurátor dal nanovo všetko prešetriť. Otázka znie, je toto v poriadku, 4 roky po rozvode dať niekomu súhlas na vylámanie dverí? Môže moja expartnerka bez prítomnosti mňa na základe exmanželkinho povolenia len tak rozvŕtať fabku a nechať mesiac vylomené a otvorené dvere? Expartnerka bola vyzvaná, ak má záujem o veci z chaty, rád jej ich odovzdám, na čo nereagovala.
Bavíme sa o chatke prenajatej od mesta.

Ďakujem za postrehy. Som bezradný.
bjuty smis
23.05.17,12:16
aby si jej ešte nemusel doplácať nájomné.....spätne....
misoft
23.05.17,12:50
http://www.rozvod-rozchod.sk/zanik-a-vyporiadanie-bsm/d-1021/p1=1067


>>>ak sa neuzavrie ani dohoda, ani žiadny z manželov nepodá návrh na súd na vyporiadanie, vtedy nastane vyporiadanie zo zákona.

Ak nebude BSM 3 roky potom čo manželstvo zaniklo vyporiadané dohodou, resp. nebol podaný návrh na súd o vyporiadanie BSM, nastanú účinky vyporiadania BSM priamo zo zákona, teda platí, že:
- hnuteľné veci sú vyporiadané podľa stavu, v akom ich každý z manželov užíva ako vlastník pre potrebu svoju, alebo svojej rodiny alebo domácnosti
- ostatné hnuteľné veci aj nehnuteľné veci sú v podielovom spoluvlastníctve, pričom podiely oboch manželov sú rovnaké
- majetkové práva - rovnako ako predchádzajúci odsek
Takže, ak spoločnú vec, napríklad auto, užíva výlučne bývalý manžel a rozhodne sa ju predať, potom na tento úkon potrebuje súhlas bývalej manželky. Predaj veci bez jej súhlasu by spôsobil, že je kúpna zmluva vadná. Aj z tohto dôvodu možno bývalým manželom po zániku BSM rozhodne odporučiť, aby neváhali s vyporiadaním a pokúsili sa o vysporiadaní dohodnúť.
roman_pp
23.05.17,14:18
Záhrada nie je naša, ale mesta, resp. záhradkárského zvazu, teda ju neie je možné v BSM vysporiadať. Moja otázka znela, mala právo moja bývalá žena, ktoprá viac ako 3 roky neužívala prenajatú záhradu dať súhlas mopjej expartnerke na vylomenie dverí?
buchač
23.05.17,16:14
vlámala expartnerka so svojím priateľom, ktorá okrem svojho nábytku ukradla aj moje osobné veci.
Pekná veta...;)
Ukradnúť svoje veci niekedy dá aj solídnu prácu. :D
Otázkou je aj to, čo boli tie osobné veci a hlavne to, akú mali hodnotu.
Policajt to šmaril zo stola, nakoľko sa jednalo asi o priestupok.
https://www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_kradez/
------------------------
Nazvaľuj vinu na pracovníčku na záhradkarskom zväze, že neprepísali po rozvode záhradku na Teba. Ak nemáš doklad, žiadosť o prepis, tak nemáš nič.
------------------------

Otázka znie, je toto v poriadku, 4 roky po rozvode dať niekomu súhlas na vylámanie dverí?

Tak na toto si odpovedz sám.


P.S.:
Holt, chyba je niekde úplne inde.
Vzťahové problémy sa riešia trochu inak...ale ak sa spoja dve ex, tak smola.
Takže jednej ex pridrb a druhej ex pribi...Ty si môžeš hlavu otrieskať o záhradnú chatku...;) :D :D :D
misoft
23.05.17,16:30
Veď ja som ani o záhrade nepísal....Ide o chatku a veci v nej - predpokladám, že veci v chatke asi od mesta nebudú. A pokiaľ i chatka bola od mesta - a na zmluve figurovala ona - šla do svojho. A v tom prípade si ty ju nezákonne užíval.
Oliwa
24.05.17,10:39
exmanželka, expartnerka, snáď nebude aj exchatka... to vyzerá - už len dať si jeden na ex...
Oliwa
24.05.17,10:43
Ako vieš, kto vylámal chatku a kto dal "súhlas" na jej vylámanie? Prichytil si páchateľov pri čine alebo usvedčil, alebo ich chytila polícia, alebo sa priznali exky, alebo sú to len Tvoje domnienky bez dôkazov?
roman_pp
25.05.17,04:39
Chytil ich sused vŕtať fabku. Všetko je na polícii od januára, najprv sa skutok nestal, policajt to stopol, odvolal som sa, prokurátor nariadil nové vyšetrovanie. Policajt silou mocou bráni ex-ky a je viditeľné, že im nadržiava. Je mi zvláštne, že frajer exky, ktorý to vŕtal, nebol do dnes na polícii a jeho meno sa snaží policajt vypustiť z prípadu.