geovhs
23.05.17,15:16
Sused si postavil hned na hranici pozemku letný plátený dočasný altánok. Koľko metrov je povinný mať od hranice pozemku?
misoft
23.05.17,13:23
Aj 0 metrov. Nie je to žiadna stavba, prístavba. Je to len dočasný plátenný prístrešok.
buchač
23.05.17,13:39
Sused si postavil hned na hranici pozemku letný PLÁTENÝ DOČASNÝ altánok.
====================
Hajzel jeden, to si veľa dovolil také niečo TEBE urobiť....
Kuwa, šak mu ho nejak načni....nahádž hnoj, polej kyselinou, podpáľ.
arizona
24.05.17,05:43
Povinnost dodrziavat stanovene vzdialenosti je dana pri vystavbe domov. Na drobne stavby,ci platene altanky sa tento zakon nevztahuje.

Nakolko sa jedna iba o prenosny altan, nie je potrebne ani ziadne ohlasenie na OU.
Chobot
24.05.17,08:29
Ak sa sused náhodou postaví k plotu, tak tiež sa budeš sťažovať, že si dovolil postaviť sa k plotu tak blízko k tvojmu pozemku?

Niekedy už nechápem, čo všetko ľuďom vadí. :confused:
Tweety
24.05.17,09:46
Niektorým možno aj všetci ostatní a všetko okolo nich.
korela
24.05.17,10:42
Ja sa zasa čudujem, ako môže niekomu vôbec napadnúť postaviť svoj altán tesne vedľa plotu alebo robiť grilovačky, ak má túto možnosť kdekoľvek na svojom pozemku. Čo tých ľudí k tomu vedie? Nižšia inteligencia, nedostatok súdnosti a ohľaduplnosti voči ostatným? Kto je zvedavý na hlasné rozhovory, pesničky a cudziu zábavu do neskorých večerných hodín počas celej letnej sezóny?
Nakoniec, vždy sa dá pozvať po 22. hod. polícia a tá zakročí.
vicktor
24.05.17,11:24
Policia zakroci - mas skusenosti? Resp. mas skusenost iba s DA SA pozvat?
Asi 200 m odo mna na samom konci ulice/dediny akysi zbohatlik postavil dom(?) asi tak 20 x 40 x 15 m, v zahrade robieva party, hudba hulaka dlho do noci. Samozrejme, ze blizkobyvajuci sa stazujeme. Obecny policajt mi povedal "S tym neviem nic robit. Pridem upozornim, ulozim pokutu, domaci s usmevom zaplati, slusne sa rozluci, ale zabava pokracuje."
Vsak ma zaplatene. Ak mas dalsiu radu, napovedz.
felix1
24.05.17,12:51
Problém je v tom že sa v SR považuje za normálne až luxus postaviť dom na pozemku 350m2 a z toho zastavať aspoň 290m2. Zasadený strom tieni susedom, altánok je nalepený na plot a podobne. Ak nemám na slušný pozemok ( od 2500m2) kde si zasadím stromy, postavím altánok a po splatení pôžičiek aj bazén, budem bývať v paneláku a na grilovačku si prenajmem x krát do roka chatu :)
Robert59
24.05.17,15:01
asi by som s touto otázkou išel na úrad tam by vám to mali povedať presne
misoft
24.05.17,16:51
"Ak sa sused náhodou postaví k plotu, tak tiež sa budeš sťažovať, že si dovolil postaviť sa k plotu tak blízko k tvojmu pozemku? "
To isté napadlo i mňa....:D:D:D
bjuty smis
24.05.17,17:05
naschvál to dávaš ako upresnenie otázky, nech ťa nevymínuskujú ?