Pendulum
24.05.17,07:26
existuje nejaké zákonné obmedzenie ak by sme ako firma určili strop (napr. nad 100 EUR) pre vyplatenie cestovných náhrad v najbližšej mesačnej mzde a nie ihneď v hotovosti?
Tweety
24.05.17,05:54
Neexistuje nijaký strop. AKo si sami určíte, tak budete mať.
ivka70
24.05.17,06:01
Nemusite vyplacat cestovne nahrady v hotovosti, mozete ich posielat na ucet rovnako ako mzdu, ked s tym zamestnanci suhlasia.
Co sa tyka terminu, musite dodrzat zakonom stanovene lehoty na vyuctovanie pracovnej cesty, co nie vzdy musi byt az do nasledujuceho vyplatneho terminu.

A kazdopadne mali by ste davat na pracovne cesty zalohy (aj tie sa daju poslat na ucet). Potom vam pri vyuctovani take vysoke vyplacania nehrozia.
Pendulum
24.05.17,08:46
lehota by mohla byť problém, tých 10 dní je krátky čas a zasa spisovať dohodu s každým ZC je náročný proces...dávame zálohy, ale aj tak sú tie diéty miestami vysoké a zaťažujú mi pokladňu, zrejme to len tak ľahko neporiešim
ivka70
24.05.17,10:16
My mame priamo v cestovnom prikaze doplneny riadok so suhlasom na zaslanie zalohy ci/aj vyuctovania na ucet, ktory tam pracovnik doplni a podpise.
Cize uz pri vypisovani CP prebieha suhlas zamestnanca.
Tiez sme to tak riesili kvoli velkemu mnozstvu CP.
Takto pracovnici do pokladne len vracaju preplatky (a mozu ich poslat aj cez ucet, ak chcu) a riesia sa len mimoriadne zalohy, ked je vyslanie na prac. cestu den pred odchodom a pod..
Pendulum
24.05.17,10:21
my máme v cestovnom príkaze kolonku súhlas ZC, tým pádom by som tam mohla pridať hviezdičku s odkazom, že v prípade vyúčtovania k dobru nad sumu 100 EUR sa suma poukáže ZC pri mesačnom zúčtovaní mzdy...ale čo s lehotou, čo ak sa to nestihne do tých 10 dní, bude tento súhlas na cestovnom príkaze postačovať? predĺženie lehoty sa v zákone spomína v súvislosti s kolektívnou zmluvou alebo písomnou dohodou...tu si nie som istá :/
ivka70
24.05.17,10:28
Nebude postacovat, budete to musiet posielat na ucet aj mimo terminu miezd. Koncipujte to len ako suhlas zo zaslanim vyuctovania na ucet.
Alebo to koncipovat cele ako dohodu, ktoru podpise separatne na tom prikaze (nie cez hviezdicku a odkaz)