Jara
19.07.06,07:40
Vlastním 4-izbový byt. Chcela som si ho včera dať poistiť proti vytopeniu prípadne vyhoreniu, nie proti krádeži. Bola som v Alianze a dali mi taku malu ponuku, že som ostala prekvapená. Maximálne do hodnoty 300 tis. sk. Inak musím mať vraj bezpečnostné dvere. Moje slová, že nepotrebujem bezpečnostné dvere proti vytopeniu alebo vyhoreniu neboli argumentom. Vraj ak chcem vyššie poistné plnenie, dvere musia byť...
Neviete poradiť nejakú poisťovňu, ktorá by mi byt poistila na vyššiu sumu? Veď v prípade požiaru je 300 tis. o ničom... Len hodnota prázdneho bytu niekoľkonásobne prevyšuje a čo zariadenie? :confused:
Hlinkovx
19.07.06,06:11
ja mám poistený byt v českej poistovni slovensko
63 m2 ....ako klasickú stavbu na 900 000,-
a potom zariadenie na 400 000,-
pri uzavretí poistky som bezpečnostné dvere nemala...
a nerobili žiadny problém

a je to komplet poistenie za 215,- Sk za mesiac
a ešte je tam niečo také..ako keby spôsobím škodu iným...

a keďže už som bola aj vytopená asi tri mesiace po podpise zmluvy ...môžem poisťovňu len odporučiť...

mám veľmi dobré skúsenosti s nimi..
Jara
19.07.06,06:11
Ozaj nikto neporadí? Nemáte skúsenosti s poisťovňou? Prosím, ďakujem
Jara
19.07.06,06:12
Ďakujem, presne takéto niečo potrebujem. Si zlatá, skúsim tam zájsť.
endrju
19.07.06,11:41
Moje skúsenosti s poisťovaním nehnuteľnosti sú podobné. Bolo to už pred 3 rokmi. Ale asi sa štýl práce spomínaných poisťovní za ten čas až tak radikálne nezmenil. Allianz mal kdejaké nezmyselné podmienky, Česká poisťovňa ma poistila "na počkanie" a bez zbytočného "kecania". Agent v Českej mi bez dlhšieho rozmýšľania dokázal odpovedať na otázky s okamžitou "ukážkou" príslušných ustanovení v zmluve alebo v poistných podmienkach. Agent v Allianzi až taký pohotový nebol.
Zatiaľ som poistnú udalosť nemal. Neviem preto posúdiť tú druhú časť vzťahu s poisťovňou.
Hlinkovx
19.07.06,12:18
to isté som v Allianz začila aj ja...problémov a podmienok nad rámec...nič mi o zmluve nevedeli povedať..prepájali ma z jednej kancelárie do druhej...a tak...do českej som zavolala...a hneď mi vedela povedať podmienky, výšku poistenia, výšku poistného..jednoducho bez problémov...
Martinella
19.07.06,12:30
A máš to aj bez deda a za babku. Nie som žiadna poisť.agentka, ale s českou mám aj ja dobré skúsenosti. Mám tam všetky poistky. Od životných až po byt.
endrju
19.07.06,15:47
A máš to aj bez deda a za babku. Nie som žiadna poisť.agentka, ale s českou mám aj ja dobré skúsenosti. Mám tam všetky poistky. Od životných až po byt.

Nemám všetky poistky v Českej. Poistky mám v troch rôznych poisťovniach. Niektoré z nich (staršie) aj v Allianzi. Ale to iba preto, že Allianz odkúpil a potom aj zrušil Slovenskú. Od zániku Slovenskej som zatiaľ v Allianzi novú poistku neuzavrel. Akosi ma nepresvedčili úrovňou služieb.