enocat
25.05.17,14:42
Mám stĺpec, v ktorom sú číselné hodnoty. potrebovala by som nájsť spôsob ako označiť v stĺpci bunky, ktorých súčet dáva istú sumu... napr: v bunkách v jednom stĺpci sú čísla 2,7,8,15,20. Spolu to je 52. ja potrebujem nájsť spôsob ako mi excel označí bunky automaticky alebo vzorcom alebo niečo podobné, ktoré dávajú súčet, napr. 17. Ďakujem.
vicktor
25.05.17,13:34
Asi bude treba upresnit zadanie. Napr. v tomto priklade je to 2+7+8 alebo 2+15. Potom oznacenie tychto 4 poli <> 17.
ivka70
25.05.17,13:38
Jedine naprogramovat cez makro
excel.sk
25.05.17,13:40
Doplnok riešiteľ - nastaviť napr. vo vedľajšom stĺpci, aby obsahovali celé čísla >=0 a súčasne <= 1. Potom to vynásobiť vždy v riadku dve hodnoty. Výsledok sčítať. Nastaviť cieľovú bunku, kde je rozdiel súčtu a požadovanej hodnoty na 0.

Označiť cez Podmienený formát, Použiť vzorec na určenie buniek...

Bunka A17 - požadovaná hodnota
Bunky C1 - C5 vzorce =A1 * B1 atď.
Bunka C7 - =SUM(C1:C5)
Bunka E7 - =A7 - C7

.

.
mepex
25.05.17,18:29
Dobrý deň. Ponúkam (priložené) riešenie (so vzorcami a podmieneným formátom), ktoré je založené na číslach 1 a 2 a prvočíslach (je možné prepísať). List je zamknutý bez hesla a stĺpce C a D sa dajú skryť.
vicktor
26.05.17,05:47
Pekne riesenie, ale ked si uz vykoumal ten vzorec, tak sa divim, ze hodnoty v stlpci B si dal tak "nahusto".
Najskor som ich rucne nahodne "rozriedil" a potom nenahodne do B4 zadal =SUM(B$2:B3)+1 a stiahol az nadol.
Skoda ze Hladane cislo si obmedzill natvrdo.
Neber toto ako ktitiku, iba poznamocky.
mepex
26.05.17,09:06
Neberiem to ako kritiku. Tie čísla nie sú náhodné, ale sú to prvočísla (okrem 1 a 2), čo znamená, že nie sú tam zbytočné ani chýbajúce čísla a do ich súčtu sa dajú spočítať všetky hodnoty. Preto je tam to obmedzenie, ale nie je potrebné (stačí odstrániť overenie údajov), len väčšia hodnota sa nedá vyjadriť (tj. označí všetky a súčet bude menší).
elninoslov
27.05.17,22:22
Makrom sa dajú vypísať všetky kombinácie čísel, ktoré majú požadovaný súčet. Stačí meniť hodnoty stĺpca A a požadovaný súčet v C2. Do stĺpca E nič nevpisovať.