STANČO
19.07.06,08:25
drobný živnostník-ťažba a spracovanie dreva, bol požiadaný o sponzorský dar-pre športový oddiel. Bude mať túto sumu v nákladoch? Ako by sa to dalo urobiť, ako reklama alebo niečo podobné?
Ďakujem:confused:
Tweety
19.07.06,06:26
drobný živnostník-ťažba a spracovanie dreva, bol požiadaný o sponzorský dar-pre športový oddiel. Bude mať túto sumu v nákladoch? Ako by sa to dalo urobiť, ako reklama alebo niečo podobné?
Ďakujem:confused:
Dary nie sú daňovo uznaným nákladom, lepšia je zmluva o reklame.
STANČO
19.07.06,06:37
Maja-prosím ťa, kde to nájdem? Ako to potom zaúčtujem? ďakujem
Tweety
19.07.06,06:38
Maja-prosím ťa, kde to nájdem? Ako to potom zaúčtujem? ďakujem
Ak budeš mať zmluvu o reklame, tak potom ako výdavok ovplyvňujúci základ dane. :cool:
§19 Zákon o dani z príjmu:
odst 2 k) výdavky (náklady) na reklamu vynaložené na účel prezentácie podnikateľskej činnosti daňovníka, tovaru, služieb, nehnuteľností, obchodného mena, ochrannej známky, obchodného označenia výrobkov a iných práv a záväzkov súvisiacich s činnosťou daňovníka so zámerom dosiahnutia, zabezpečenia, udržania alebo zvýšenia príjmov daňovníka,:cool:
STANČO
19.07.06,06:50
pomohla si mi-dík
borek
24.07.06,06:02
a keď chcem darovať určitú sumu kamarátovi na invalidný vozík,musím účtovať cez dary alebo dá sa to dať nejako dostať do nákladov.
Zoltán Kovács
24.07.06,06:21
a keď chcem darovať určitú sumu kamarátovi na invalidný vozík,musím účtovať cez dary alebo dá sa to dať nejako dostať do nákladov.

Tento prípad sa bude účtovať ako dary.
toria
14.08.06,06:59
Prosím skúste mi poradiť:

moja dcéra chodí do súkromného domáceho opatrovania k pani do jej bytu. Teraz kúpila RD, ktorý prerába na súkromnú škôlku. Chcela by som jej nejako prispieť finančne. Keďže manžel je SZČO môžem to urobiť cez Zmluvu o reklame - pretože pani má živnosť aj na reklamnú činnosť aj na opatrovanie detí, alebo najkou formou sponzorstva. Ale čo som sa tu dočítala ako sponzorstvo si to nemôžeme dať do VOZD.

Poradíte mi ako na to? Prípadne kde by som našla nejakú tú Zmluvu o reklame. Ďakujem krásne


Toria
toria
14.08.06,07:45
Poradte mi prosím, chcela by som to dať ešte dens do poriadku.
Ďakuje ešte raz!
daniek
14.08.06,08:27
môžeš to spraviť prostredníctvom zmluvy o reklame ale v zmluve musí byť presne popísané akou formou zabezpečí "pani opatrovateľka" reklamu firme tvojho manžela. Pri daňovej kontrole chcú nejaký dôkaz. My máme pripojené fotografie, resp. výstrižky z novín, ak išlo o reklamu v novinách
toria
14.08.06,10:15
môžeš to spraviť prostredníctvom zmluvy o reklame ale v zmluve musí byť presne popísané akou formou zabezpečí "pani opatrovateľka" reklamu firme tvojho manžela. Pri daňovej kontrole chcú nejaký dôkaz. My máme pripojené fotografie, resp. výstrižky z novín, ak išlo o reklamu v novinách

Opatrovateľka bude mať v tej domácej škôlke nástenku na nej vycapené naše údaje. Nestačilo by to odfotiť?
Alebo by sme mohli ešte riešiť inzerciu v miestných novinách tak, že na tej nástenke má aj foto detičiek ako sa tam hrajú - tým pádom keby sme do novín odfotili nástenku tak sú tam aj jej údaje a aj naše. Mohlo by to takto byť?
daniek
14.08.06,11:11
Opatrovateľka bude mať v tej domácej škôlke nástenku na nej vycapené naše údaje. Nestačilo by to odfotiť?
Alebo by sme mohli ešte riešiť inzerciu v miestných novinách tak, že na tej nástenke má aj foto detičiek ako sa tam hrajú - tým pádom keby sme do novín odfotili nástenku tak sú tam aj jej údaje a aj naše. Mohlo by to takto byť?

presne tak som to myslela my sme mali tabuľu s naším logom a predmetom činnosti na jednom koncerte a na ešte na jednej akcii a máme to odfotené a priložené k faktúre, ktorú Vám musí opatrovateľka vystaviť.
toria
15.08.06,10:26
presne tak som to myslela my sme mali tabuľu s naším logom a predmetom činnosti na jednom koncerte a na ešte na jednej akcii a máme to odfotené a priložené k faktúre, ktorú Vám musí opatrovateľka vystaviť.


Ďakujem pomohla si mi!
majag
28.02.07,07:34
Dobrý deň
Prosím a DPH sa odvádza z darov???

ĎAKUJEM
Lucia951
12.03.07,10:05
Ahoj,
môžete mi prosím poradiť, v s.r.o. sme dostali počítač ako dar. Ide to do daňového príjmu? Ako tu mám zúčtovať v PU? ďakujem
SLAVKA.H
12.03.07,10:32
Daňovník sa stal SZČO od 13.6.2006 dovtedy (od 1.1.2005 do 13.6.2006) nebol nikde evidovaný ani nepracoval. Zdravotná poisťovňa mu za toto obdobie vypočítala odvodovú povinnosť ktorú uhradil v marci, apríli a máji 2006. Môže si do daňového priznania r.2006 ako výdavok zahrnúť celé zaplatené poistné (za roky 2005-2006) alebo iba poistné týkajúce sa obdobia kedy bol SZČO teda od 13.6.2006 do 31.12.2006?

Ďakujem za odpoveď
Slavka
Lucia951
16.03.07,09:49
poraďte mi, prosím!!!!!!
Zita5
16.03.07,09:52
Daňovník sa stal SZČO od 13.6.2006 dovtedy (od 1.1.2005 do 13.6.2006) nebol nikde evidovaný ani nepracoval. Zdravotná poisťovňa mu za toto obdobie vypočítala odvodovú povinnosť ktorú uhradil v marci, apríli a máji 2006. Môže si do daňového priznania r.2006 ako výdavok zahrnúť celé zaplatené poistné (za roky 2005-2006) alebo iba poistné týkajúce sa obdobia kedy bol SZČO teda od 13.6.2006 do 31.12.2006?

Ďakujem za odpoveď
Slavka

Jeho výdavkom sú odo dňa začatia podnikateľskej činnosti . Nevidím dôvod uplatňovať výdavky za ZP za roky 2005-2006 keď nebol zamestnaný , to s podnikateľskou činnosťou vôbec nesúvisí .ZP platil ako dobrovolne nezamestnaná osoba .