Netka
19.07.06,08:43
Ak zamestnanec zmenil trvalé bydlisko treba to niekde nahlásiť?
Sociálke....? alebo niekde?
Alebo stačí, keď si zmením ja údaje v mzdách.
Ďakujem
Tweety
19.07.06,07:17
Ak zamestnanec zmenil trvalé bydlisko treba to niekde nahlásiť?
Sociálke....? alebo niekde?
Alebo stačí, keď si zmením ja údaje v mzdách.
Ďakujem
Akúkoľvek zmenu je potrebné nahlásiť do 8 dní na SP.
Dada
19.07.06,10:12
Aj do Zdravotnej poisťovni.

V zdravotnej poisťovni si to zamestnanec nahlasuje sám, lebo mu aj nový preukaz poistenca vystavia.
Netka
19.07.06,12:48
V zdravotnej poisťovni si to zamestnanec nahlasuje sám, lebo mu aj nový preukaz poistenca vystavia.


Ale mám to nahlasovať v ZP v mieste bydliska (resp. tam si to nahlási zamestnanec sám ked si pojde po preukaz poistenca) a musím to nahlásiť aj v ZP kde som odovdávala prihlášku zamestnanca - teda v mieste kde je firma registrovaná?
Ďakujem.
Netka
19.07.06,12:58
A ešte jedna otázka. čo sa stane, keď som zabudla nahlásiť zmenu do SP?
Zamestnanec sa stal 21.6. Ing. a priznám sa vôbec ma nenapadlo, že to musím ohlásiť. Až teraz ked zmenil bydlisko (zmenil ho k 19.7.2006) ma trklo. Musím napísať dva RLFO so zmenami alebo to môžem poznačiť na jeden a dátum zmeny ing. tam napísať ručne ku kolonke. Čo by ste poradili?
bude tam nejaký postih, že som nestihla ohlásiť titul do 8 dní?
Monika Kováčová
19.07.06,13:02
neboj sa, .... keby každý všetko robli do 8 dní, tak by sa na tej Sociálke zbláznili...
Už teraz nestíhajú nič.
Nika
19.07.06,13:19
A veď zamestnanec ti nemusel hneď nahlásiť zmenu.......;)
Netka
20.07.06,04:54
A čo by ste povedali na príspevok č. 5 a 6?
Ďakujem?
STRELEC
20.07.06,04:57
Ale mám to nahlasovať v ZP v mieste bydliska (resp. tam si to nahlási zamestnanec sám ked si pojde po preukaz poistenca) a musím to nahlásiť aj v ZP kde som odovdávala prihlášku zamestnanca - teda v mieste kde je firma registrovaná?
Ďakujem.V ZP podľa sídla firmy. Tam je predsa registrovaný a tam vedú jeho "kartu".
STRELEC
20.07.06,05:03
[quote=Netka]A ešte jedna otázka. čo sa stane, keď som zabudla nahlásiť zmenu do SP?
Zamestnanec sa stal 21.6. Ing. a priznám sa vôbec ma nenapadlo, že to musím ohlásiť. Až teraz ked zmenil bydlisko (zmenil ho k 19.7.2006) ma trklo. Musím napísať dva RLFO so zmenami alebo to môžem poznačiť na jeden a dátum zmeny ing. tam napísať ručne ku kolonke. Na dátum zmeny bez titulu-s titulom by som neprihliadal. (nechcel som napísať, že by som sa na to vybodol:)). Na RL so zmenou bydliska by som ho už ale "tituloval".
Čo by ste poradili?
bude tam nejaký postih, že som nestihla ohlásiť titul do 8 dní? S najväčšou pravdepodobnosťou, a to by som Ti aj samozrejme prial, to bude bez postihu. Aspoň Soc. nezvykne dávať tak ľahko (a povinne) pokuty ako napr. DÚ. V tomto ohľade by som bol kľudný.
Netka
20.07.06,06:43
V ZP podľa sídla firmy. Tam je predsa registrovaný a tam vedú jeho "kartu".

Ale na Hromadnom oznámení o poistencoch sa adresa neuvádza, nie je zbytočné im tam nahlasovať zmenu?
Zoltán Kovács
20.07.06,06:52
Do zdravotnej poisťovne zmenu trvalého bydliska nenahlasuješ, nakoľko je to povinnosťou zamestnanca. Tak ako píšeš ani nemáš na akom tlačive tú zmenu nahlásiť.
BOBY
20.07.06,08:57
ahojte, ja som mala kontrolu zo SP a tiež sa mi v robote babenky povydávali a nedala som zmeny, lebo sľúbili, že si to pôjdú samé vybaviť. pri kontrole ma na to len upozornili a dodatočne bez akýchkoľvek poplatkov alebo penálov som dala RLFO so zmenou a bolo to. Takže klídek