Ali36
19.07.06,08:46
Prosím poraďte, prevádzka bola zrušená, tovar ostal na sklade, teraz ho vyraďujeme na základe protokolu z dôvodu - po záruke, treba odviesť DPH?
Díky.
Tweety
19.07.06,06:47
Prosím poraďte, prevádzka bola zrušená, tovar ostal na sklade, teraz ho vyraďujeme na základe protokolu z dôvodu - po záruke, treba odviesť DPH?
Díky.
Nie, nepodlieha to dph.:cool:
martinez
19.07.06,12:29
Nie, nepodlieha to dph.:cool:

ja mam na to iny nazor.... ak bola pri jeho nakupe odpocitana DPH, pri vyradeni z dovodu preslej expiracie treba odviest DPH... §8,3 je dodanim tovaru za protihodnotu sa povazuje dodanie tovaru na iny ucel ako na podnikanie.... jednoznacne treba odviest dph.. ak by sa jednalo o dlhodoby majetok, ktory bol odpisovany, tak dph zo zostatkovej ceny...
suzuki
19.07.06,12:42
takže podľa tejto logiky by sa mala DPH odviesť aj z prirodzených úbytkov??
Jana Acsová
19.07.06,16:06
Prosím poraďte, prevádzka bola zrušená, tovar ostal na sklade, teraz ho vyraďujeme na základe protokolu z dôvodu - po záruke, treba odviesť DPH?
Díky.Ono odpovede sa točia okolo podstaty, ale zatiaľ ste neuviedli spôsob akým zásoby vyraďujete. Iba vtedy je možné posúdiť, či dôjde, alebo nie k dodaniu z hľadiska dane z pridanej hodnoty.
olinka6226
20.02.08,07:54
Ja by som sa chcela spýtať na zaúčtovanie vyradenia tovaru pri spôsobe B. Rovnako ako sa už vyššie uviedo je to tovar čo sa po zatvorení prevádzky nepodarilo predať a je po záruke.
Ďakujem.
ivoviz
20.02.08,20:35
Ja by som sa chcela spýtať na zaúčtovanie vyradenia tovaru pri spôsobe B. Rovnako ako sa už vyššie uviedo je to tovar čo sa po zatvorení prevádzky nepodarilo predať a je po záruke.
Ďakujem.
Pri učtovaní B sa tovar nezahrnie do inventarizačného protokolu resp. mal by sa na základe vyraďovacieho protokolu vyradiť /evidenčne/. Zaučtovanie tu nie je žiadne lebo tovar účtuješ priamo do nákladov. Na konci obdobia učtuješ len tovar na sklade podľa inventúry 132xxx/504xxx.
Vladimír Ozimý
20.02.08,21:58
ja mam na to iny nazor.... ak bola pri jeho nakupe odpocitana DPH, pri vyradeni z dovodu preslej expiracie treba odviest DPH... §8,3 je dodanim tovaru za protihodnotu sa povazuje dodanie tovaru na iny ucel ako na podnikanie.... jednoznacne treba odviest dph.. ak by sa jednalo o dlhodoby majetok, ktory bol odpisovany, tak dph zo zostatkovej ceny...

keďže sa to tu otvorilo po sto rokoch...reagujem :) ... tovar po expirácii je plne uznaný tovar na daňové účely...t.j. bol použitý na podnikanie a nie je dôvod odvádzať z toho dph...len sa smejem nad dátumom zavedia tejto témy hehe..
Vladimír Ozimý
20.02.08,22:00
Ja by som sa chcela spýtať na zaúčtovanie vyradenia tovaru pri spôsobe B. Rovnako ako sa už vyššie uviedo je to tovar čo sa po zatvorení prevádzky nepodarilo predať a je po záruke.
Ďakujem.

no ak je po záruke a účtovali ste o ňom v spôsobe B potom preúčtujete tovar po expirácii na 548. Je to daňový výdavok a dph netreba upravovať..tovar bol použitý na účely podnikania...bohužial ste ho nestihli predať...
olinka6226
28.02.08,19:57
dakujem velmi pekne za pomoc
phalmo
02.03.08,16:14
a co ak sa tovar (saty) nepredal co v tomto pripade s DPH (pri zruseni obchodu)?
Anja111
02.03.08,16:26
a co ak sa tovar (saty) nepredal co v tomto pripade s DPH (pri zruseni obchodu)?

(6) V poslednom zdaňovacom období vzniká platiteľovi daňová povinnosť vzťahujúca sa na majetok, pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň úplne alebo čiastočne odpočítaná, a na majetok, ktorý nadobudol bez dane (§ 10 ods. 1) a pri ktorého nadobudnutí alebo vytvorení vlastnou činnosťou bola daň u predchádzajúceho vlastníka úplne alebo čiastočne odpočítaná. Daň sa vypočíta zo zostatkovej ceny majetku zistenej podľa osobitného predpisu30) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia a z ceny zásob zistenej podľa osobitného predpisu31) ku dňu skončenia posledného zdaňovacieho obdobia. Platiteľ, ktorý nie je účtovnou jednotkou, použije pri výpočte odvodu dane postup ako platiteľ, ktorý je účtovnou jednotkou.
cungi
27.06.10,16:11
Ahojte, stále pišete ze tovar po záruke ja daňový náklad, ale na základe čoho ???? Platilo to aj pre r. 2007 ?? Prosím odpovedzte mi