delonka
28.05.17,10:17
Dcéra je jedináčik, po našej smrti samozrejme zdedí náš byt, je vydatá, bude tento byt súčasťou ich spoločného majetku v prípade ich rozchodu, čiže aj delenia? ako zabezpečiť, aby byt ostal len jej? vopred ďakujem za všetky odpovede.
misoft
28.05.17,08:22
NIE. Je to výlučný majetok.
Ovšem! Pokiaľ sa do údržby bytu vrazia spoločné peniaze - tieto náklady sa delia, ale byt samotný je výlučným majetkom dcéry a nespadá do BSM.
delonka
28.05.17,08:26
Misoft, veľká vďaka, niečo podobné sa mi aj zdalo, nemala som však istotu, byt je už zrekonštruovaný, dôležité je, že samotný byt nie je súčasťou BSM. , želám ti pekný dníček.
vicktor
28.05.17,08:48
Zatko ma isto radost z takej starostlivej svekruse.
delonka
28.05.17,09:03
milý victor, trhni si nohou, mám svoje dôvody prečo som sa na to pýtala a samozrejme, želám aj tebe pekný deň.
buchač
28.05.17,09:34
vicktor (Dnes 11:48) Zatko ma isto radost z takej starostlivej svekruse.
========================
Svekrušu nechajme na pokoji...;) :D
Hm...ale otázka znie, či by aj Tvoja manželka mala radosť zo svojej svekruši. ;)

Ale ak má niekto dôvod na takéto konanie, tak niet o čom.
Veď si vezmi taký príklad.
Čo ak partner dediča je nejaký gambler, prípadne dlhuje kade - tade a v prípade dedenia by sa dostal k majetku ?
A na ktorý by okamžite skočil exekútor alebo by skončil niekde v herni. ?
Čo by si robil TY v takomto prípade ako oprávnený dedič, ktorý by doplatil na excesy dilina ?

To isté platí aj pre darovanie nehnuteľnosti za života rodičov svojim deťom.
Takže je na mieste otázka.
Čo by si robil TY, ak by partner Tvojho dieťaťa doplatil na takéto konanie ?
dmc
28.05.17,16:31
Dar ako aj dedicstvo su vylucnym majetkom obdarovaneho/dedica.
delonka
31.05.17,06:00
ď. dmc, uvažovali sme aj o možnosti daru, keďže sa však nemá s kým deliť, stačí dedičstvo., už ako s ním naloží...to je hudba budúcnosti a vec jej rozumu...ešte raz ď.
dmc
31.05.17,06:44
Dar sa da vyuzit aj v tom pripade ak do buducna hrozia od darcu/ porucitela dlhy....... tie by sa v pripade dedicstva zapocitavali....to len tak.. na okraj