Poola
28.05.17,11:16
Dobry den vsetkym, chystam podklady k darovaniu bytu. Od advokata som mala instrukcie pripravit aj nadobudajucu zmluvu z bytu- z dedicskeho konania, ktore mam. Ale- co ma stve, pre par mesiacmi som bola dat vyhotovit na katastri LV, ktore dnes neviem nikde najst. Bude mi vediet advokat pripravit DZ aj z informacii, ktore si on s Kastra portalu stiahne? dakujem a prajem peknu nedelu.
buchač
28.05.17,09:40
LV si asi musíš vybaviť sama, cez net je to len informatívny údaj, nemá právny charakter.
Advokát si síce môže stiahnuť info z KN cez net, ale nemá asi k dispozícii pečiatku katastra...;)
Zbehni na kataster, vybavíš na počkanie...cena za úkon je 6€ (alebo 8€ ?)....
misoft
28.05.17,10:01
LV nie je pri darovacej zmluve potrebný.... v zmluve však musia byť presne vypísané náležitosti z LV.
"Označenie pozemku s uvedením najmä a) parcelného čísla pozemku evidovaného v súbore popisných informácií, b) označenie registra „C“ alebo registra „E“ k pozemku, c) druhu pozemku a jeho výmery, d) označenie katastrálneho územia,
"Označenie stavby s uvedením a) druhu stavby, b) súpisného čísla stavby a c) parcelného čísla pozemku, na ktorom je stavba postavená, príp. aj listu vlastníctva na ktorom je stavba evidovaná
Pokiaľ je však priložený - je to plus....
http://www.hurtaj.sk/darovacia-zmluva.html
Mária27
28.05.17,12:12
Presne tak - § 42 katastrálneho zákona. A niektorí katastrálni úradníci (svojvolne), vyžadujú v zmluve vyhlásenie, že obdarovaný dar prijíma :)
MenoPriezvisko
28.05.17,17:12
my sme LV nikdy nechceli z katastra, ktorý by bol použiteľný na právne úkony... ale ak ho vyslovene z nejakého dôvodu chce, tak poplatok je 8 €