miro.str
28.05.17,12:06
Mam elektronicky listok. je nabity kreditmi . Oznacovac resp. zapisovac jazdenho listku bol pokazeny.
Bolo to v elektricke. Kedze mam problem s chodzou ,nedalo sa mi prestupit z vozna elektricky do druheho vozna, kde by oznacovac mozno fungoval. Ked by ma chytil revizor , budem platit pokutu?Mozem nejako argumentovat?
misoft
28.05.17,10:11
Ak sa preukáže, že pre tvoj zdravotný stav si si nemohol cestovný lístok označiť v inom zariadení a toto bolo poškodené - podľa mňa - nemal by si. Je povinnosťou prepravcu udržiavať tieto označovače vo funkčnom stave. Povinnosťou cestujúceho je oproti tomu oznámiť tento stav čo najskôr - najlepšie ihneď vodičovi a nedať sa odbiť.
Pokiaľ by sa stav oznámil a prepravca by nezabezpečil nápravu a revízor by potom pokutoval - prepravca by mal problémy.
buchač
28.05.17,11:33
Nechápem....

Čo bolo, to bolo...čo riešiš otázku "čo keby ?".
Argumentovať môžeš predsa vždy, záleží od revízora, či argumentáciu prijme.
Pokutu predsa nemusíš zaplatiť na mieste...dôvodiť môžeš na patričných miestach, kľudne aj na súde.

Otázky :
To v ktorom meste sa nastupuje len cez jedny dvere ?
To v ktorom meste sú električky, kde v jednom vozni je len jeden označovač ?
Žeby v Blave ???
Mária27
28.05.17,12:17
Najlepšie je osloviť spolucestujúcich, aby mohli dosvedčiť, že označovač nefunguje - alebo nefunguje správne. Minule som taký prípad zažila, jeden pán to niekoľkokrát skúšal a nešlo to, tak oslovil cestujúcich. Jedna pani mu poradila, aby tam strčil naraz lístky dva - a zafungovalo to!
korela
28.05.17,13:09
V dopr. prostriedku je síce viac označovačov, ale ak je voz plný, človek sa nedostane medzi dvomi zastávkami k ďalšiemu funkčnému. Stalo sa mi pred dvomi mesiacmi, zbytočný stres, ... dcéra od niekoho zasa počula, že niekedy stačí ponechať lístok dlhšie v strojčeku, no, neviem.
Reč s revízormi je vždy ťažká, a kupovať si lístok cez SMS sa mi neosvedčilo, namiesto jedného mi naskákalo po sebe 7, kým som nevypla telefón, ak to však malo na to vplyv, alebo to bola náhoda. Stalo sa mi to 2x v priebehu pár mesiacov.
Povedala som si, že nástup už iba prednými dvermi. Aká-taká istota. Lebo na cestujúcich sa nedá vždy spoľahnúť.
Asi najhnusnejšia práca z pohľadu prístupu k ľuďom je práca revízorov.
misoft
28.05.17,15:28
Väčšina revízorov je z rodu revizus hulvatus... :D - ale nie všetci.... Nedávno v PO nastúpil do trolejbusu chlapík s barlami (sádra na nohe - "fešný" bol! - strčil do strojčeka a nič, strčil druhykrát a nič a v tom "revízia...." - značkovač uzamknutý a hneď k nemu. Samozrejme lístok neoznačený... A maród ihneď argumentoval, že strojček neoznačil. Revízor síce neveril, ale na ďalšej zastávke ho vyskúšal a naozaj - neoznačoval. Tak volali dispečing a na ďalšej zastávke šiel trolejbus do depa a už tam prichádzal náhradný autobus....
Porucha značkovača totiž ide na triko prepravcu a keby o poruche veeal a i napriek tomu by vyberali pokuty za "čierne" jazdy - mali by veľký, veľký problém.....
vicktor
29.05.17,06:12
Pardon, trochu OT. Mam predplatenu kartu SAD, ktora sa da pouzivat aj v MHD. Masinka si zoberie z karty prislusny obnos, ale neda ziaden papierik a mam dost zvlastny pocit ako polocierny pasazier...
miro.str
30.05.17,13:56
Prave ide o to ze aj ja mam ten elektronickyt oznacovac. Ten pokazeny oznacovac bol v druhom vozni elektricky kde som sedel. Oznacovat bol len jeden. Moje zdravotne problemy nemam na ziadnom papieri . nie som invalid ,len ma boli noha, viem ze by som nesthiol prebehnut z vozna do vozna .Elektricka kratko stala na zastavkach. aby som stihol prestupit.Z odpovede belinta mi vychadza ze teda je to na pokutu..a co robit -ked je pokazeny oznacovac v celom autobuse? to sa mi stalo tiez..?Musim platit?
Je nejaka telefonna linka kam to nahlasit? je nejaky zakon o tom ze nefunkcny oznacovac ide na triko mhd prevadzkovatela?
vicktor
30.05.17,14:05
Z otazky som vyrozumel ze je to uvaha, nie realne prichytenie, tak sa zbytocne neplas.
Nahlas to okomentuj ze oznacovac nefunguje.
Oznacovac je pri kazdych dverach, nebez do druheho vozna, ale k druhym dveram.
A keby ta naozaj prichytili, podas cosi ako odvolanie. Mozes odfotit info na masinke, spojit sa s dalsimi "neoznackovanymi" cestujucimi.
buchač
30.05.17,15:09
miro.str (Dnes 16:56) Ten pokazeny oznacovac bol v druhom vozni elektricky kde som sedel. Oznacovat bol len jeden.
=================
NEVERÍM !!!!