tibor1000
28.05.17,23:00
Zdravím
porosím vás - idem vyskusat prvy krat danovu evidenciu,mam software,len zakladne info by som si rad overil:

- faktury dodavatelske aj odberatelske si zaevidujem do faktur
-prijmy a vydavky uctujem len danovo uznatelne,nic neclenim ako v jednod.uctovnictve
-potom si vytlacim nejaky sumar danovej evidencie
-netlacim ani prijmove a vydavkove pokladnicne doklady,alebo tie ano?

-podavam danove priznanie typ B - bez vykazov ano?

este nieco co by mi uslo pozornosti ?

Dakujem velmi moc za radu!
Niuška
29.05.17,07:27
ešte knihu a karty majetku, príjmové a výdavkové tlačím, DP "B" a v ňom vyznačíš, že vedieš DE.
tibor1000
30.05.17,14:55
aj evidenciu kratkodobeho majetku musim viet,ci nie je to povinne?
hanelie
02.06.17,15:15
PPD a VPD nie - škoda papieru chránime naše lesy :)
TomasBugiy
02.06.17,15:31
A to tie bločky potom len tak nahádžete do euroobalu?
hanelie
02.06.17,16:24
nie, pekne ich pricvaknem každý zvlášť na vyradený ( použitý už neplatný ) papier, tam potom napíšem číslo dokladu a podpíšem sa
tibor1000
03.06.17,09:31
z Danoveho uradu nam odpisali,ze mame povinosti pisat aj prijmove a vydavkoe pokl.doklady
Katy a R
03.06.17,09:36
jednoducho toto všetko musíš cit:
(11) Ak daňovník uplatňuje pri príjmoch uvedených v odsekoch 1 až 4 preukázateľne vynaložené daňové výdavky, môže viesť počas celého zdaňovacieho obdobia daňovú evidenciu o
a) príjmoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie základu dane (čiastkového základu dane) vrátane prijatých dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,33)
b) daňových výdavkoch v časovom slede v členení potrebnom na zistenie základu dane (čiastkového základu dane) vrátane vydaných dokladov, ktoré spĺňajú náležitosti účtovných dokladov,33)
c) hmotnom majetku a nehmotnom majetku zaradenom do obchodného majetku [§ 2 písm. m)],
d) zásobách a pohľadávkach,
e) záväzkoch.


ja by som nič netlačila - stačí to mať v exceli - a samozrejme doklady či si už nalepíš, alebo dáš do euroobalov, alebo do škatule od topánok ... len pri prípadnej kontrole by tá škatuľa asi dobre nevyzerala;)
Žabinka
03.06.17,09:48
neviem čo znamená, citujem ..mame povinosti pisat aj prijmove a vydavkoe pokl.doklady ...
stačí si otvoriť stránku FS, a hneď z prvej ruky sa dozvieš čoho evidenciu musíš viesť..
a si to myslel či k dokladom z ERP musíš vystavovať PPD/VPD, tak nie.. je na tebe, ako to urobíš, ale dobre je tak, aby si sa aj po rokoch z toho vyznal..
https://podpora.financnasprava.sk/517251-Da%C5%88ov%C3%A1-evidencia
http://ludskourecou.sk/2014/09/danova-evidencia-v-r-2014-mozu-ju-pouzivat-vsetky-szco-ako/
Niuška
08.06.17,06:37
Príjmové a výdavkové doklady robíš určite. Krátkodobý majetok sa účtuje do daňových výdavkov, pokiaľ máš internú smernicu, že všetok eviduješ, tak ho eviduj.