zufalstvo
29.05.17,10:10
Dobrý deň, Prosím o radu.

V bývalej práci som mal auto z autopožičovne, ktoré som poškodil.
Autopožičovňa poslala faktúru na firmu kde som pracoval.
Za poškodenie vozidla som zaplatil.
Kedže som mal poistenie voči zamestnávateľovi som žiadal poistovnu o preplatenie škody.
Problém nastal, keď poisťovňa žiadala odomňa doklad za opravu medzi autopožičovňou a servisom.
Samozrejme k takému dokladu nemám prístup a autopžičovňa mi takýto doklad odmieta dať. Taktiež bývalému zamestnávateľovi je to jedno či mi poistovňa zaplatí, kedže peniaze dostali.
Takto sa to vlečie už rok a nikto mi nevie poradiť.
Poisťovňa nezaplatí kým im nedám doklad a požičovňa ma ignoruje lebo ona fakturu poslala firme a dalej ich to nezaujima.
Aké mám právo získať doklad a či má právo poisťovňa taký doklad žiadať_?
Prosím o radu
misoft
29.05.17,08:20
Napíšem ti to otvorene - si v pr**li..... Ty si vyplatil škodu firme (majiteľovi auta) a sú spokojní. Poisťovňa žiada od teba faktúru, ale majiteľ ju nevydá - veď načo? Oni majú auto i peniaze.....ostatné ich nezaujíma.

Urobil si jednu chybu - že si to zaplatil. Maj si kontaktovať už vtedy poisťovňu s tým, že si spôsobil škodu voči zamestnávateľovi a poisťovňa by sa kontaktovala s firmou a zaplatila za teba. A ako podklad by žiadali faktúru, ale od firmy - inak by prachy nedostali.
sosak
29.05.17,08:28
zufalstvo
Autopožičovňa poslala faktúru na firmu kde som pracoval.
Za poškodenie vozidla som zaplatil.
-------------------------------------------------------
Ty máš poistnú zmluvu na zodpovednosť pri výkone povolania. Firme - zamestnávateľovi si za škodu zaplatil. Zamestnávateľ ti mal pri platbe za škodu vystaviť doklad o zaplatení. Tento by bol relevantný pri uplatňovaní plnenia v poisťovni. Možno ten doklad aj máš, tak s ním choď do poisťovne.
zufalstvo
29.05.17,09:25
zaplatit som musel, lebo ak by sa tak nestalo vyhodia ma z prace
zufalstvo
29.05.17,09:26
ten doklad som poistovni dal aj fakturu, ktoru firma dostala. tu sa jedna o fakturu medzi pozicovnou a servisom kde sa skoda likvidovala
misoft
29.05.17,16:43
Tak v takom prípade - kašľať na takú firmu... A zamávať im, potom sa s nimi stretnúť - na súde...
Jakubec
30.05.17,09:43
Neda sa vylucit, ze od neho poskodeny ziadal viac, ako bola vyska skody. Poistovna je povinna plnit iba do vysky skody. Pokial ten, co sposobil skodu zaplatil bez pytania tolko, kolko si zapytali bez toho aby sa o vyske skody presvedcil, nezavazuje to poistovnu spravat sa rovnako.
zufalstvo
31.05.17,11:51
pre boha ved to bolo vystavene na fakturu. ty ked prides do ochodu je tam cena za chleba euro tak zalatis pri pokladni 50centov _?
Ice dive
31.05.17,12:01
tým ti chcel len povedať, že napríklad pri škode ktorú si spôsobil, si mohol dať poškodený opraviť aj iné časti vozidla, t.j. faktúra je logicky vyššia... keď už požičovňa dáva auto opraviť = odstavuje nástroj na dosiahnutie zisku, môže tam dať opraviť aj iné poškodenia... ktoré si mohol aj nemusel zaplatiť... a je logické, že poisťovňa nehce preplatiť celý rozsah škody... normálne vyzvy autopožičovňu aby ti vystavili duplikát originálu faktúry za opravu.