PeterSoch
29.05.17,10:40
Zdravím, nedávno som začal cez sociálnu poistovnu vybavovať príspevok na opatrovanie blízkej osoby (cca 190 Eur), vybavil som všetky papiere a povedali mi že sa ozvú do dvoch mesiacov. No medzitým som bol vyradený z úrade práce kvôli údajnej nespolupráci s úradom (ale to je už na novú tému). Chcel by som vedieť či musím byť zaradený do evidencie na úrade práce aby som mohol poberať opatrovatelský príspevok alebo nemusím byť. Bojím sa že teraz všetká snaha bola zbytočná (vybavoval som to asi 2 týždne). Prosím poradte, dakujem.
Katy a R
29.05.17,09:04
Ak si bol vyradený pre nespoluprácu - tak ťa ani skôr, ako o 6 mesiacov nezaregistrujú (aj keď by si vééľmi chcel).
inak povinnosť byť v evidencii UoZ nemá nikto - je to len možnosť;)
Keď budeš mať rozhodnutie o opatrovaní - potom si to choď nahlásiť do ZP - a aj do SP.
ešte doplním - treba si prečítať tie poučenia o právach a povinnostiach - čo si dostal na UPSVaR pri evidencii!
willma
29.05.17,09:12
ako opatrovateľ si poistencom štátu a vyradený z evidencie
Katy a R
29.05.17,09:18
veru tak (ak by aj bol v evidencii) ... má to čierne nabielom aj v tom poučení ..
Katy a R
29.05.17,11:52
len na upresnenie - ten príspevok si určite nevybavoval cez sociálnu poisťovňu ! - platí ho totiž UPSVaR;) - aj o tom rozhoduje
TatianaM
14.06.17,09:42
A môžem byť zamestnaný a zároveň poberať opatrovateľský príspevok? Aké sú obmedzenia ak si chcem privyrobiť.
willma
14.06.17,10:52
ako chceš poskytovať riadnu opatrovateľskú starostlivosť keď budeš v práci?