najomca1
29.05.17,15:04
V zmluve sme uvedení dvaja nájomcovia (ja) a druhý nájomca je firma, pod ktorou je ako užívateľ jej zamestnanec. Je možné aby som dal výpoveď, aby nezanikla zmluva o nájme, prípadne aby som nepotreboval súhlas tej firmy ako druhého nájomcu? Zmluva je postavená v podstate klasicky s výpovednou dobou 2 mesiace, platba za nájom je určená sumou ale neni bližšie nijak špecifikované, že koľko má platiť, ktorý z nájomcov (platíme pol na pol na základe našej ústnej dohody).
sito
29.05.17,13:32
Toj posledný "občan za dverami" Písomne by bolo treba, ukončiť. Bol tam pán a pani, neskončili zmluvu písomne, výpoveďou.Len odišli, pán nezaplatil päť nájmov, a je mimo. Na pani to hovno po rokoch padlo, S penálmi, poplatkom z omeškania teraz musí prenajímateľovi urhadiť 29 000 €. Exekútor je ide po krku, dome, na ulicu pôjde, ak jej nenechajú aspoň na garzonku. Most, pôst jej zostane.
Mária27
29.05.17,13:50
Musíte sa dohodnúť všetci nájomcovia a prenajímateľ. Pozri občiansky zákonník

Spoločný nájom bytu
§ 700
(1) Byt môže byť v spoločnom nájme viacerých osôb. Spoloční nájomcovia majú rovnaké práva a povinnosti.
(2) Spoločný nájom vzniká tiež dohodou medzi doterajším nájomcom, ďalšou osobou a prenajímateľom.
(3) Pri družstevnom byte môže spoločný nájom vzniknúť len medzi manželmi.

§ 701
(1) Bežné veci týkajúce sa spoločného nájmu bytu môže vybavovať každý zo spoločných nájomcov. V ostatných veciach je potrebný súhlas všetkých; inak je právny úkon neplatný.
(2) Z právnych úkonov týkajúcich sa spoločného nájmu bytu sú oprávnení a povinní všetci spoloční nájomcovia spoločne a nerozdielne.

§ 702
(1) Ak medzi spoločnými nájomcami dôjde k nezhode o právach a povinnostiach vyplývajúcich zo spoločného nájmu bytu, rozhodne na návrh niektorého z nich súd.
(2) Súd môže v prípadoch hodných osobitného zreteľa na návrh spoločného nájomcu zrušiť právo spoločného nájmu bytu, ak vznikne ním nezavinený stav, ktorý bráni spoločnému užívaniu bytu spoločnými nájomcami. Zároveň určí, ktorý zo spoločných nájomcov alebo ktorí z nich budú byt ďalej užívať.
sito
29.05.17,18:25
sito
30.05.17,07:40
Nenašlo, našlo sa druhé!