Palijanka
29.05.17,20:38
Chcem sa opýtať, jeden môj známy má takýto problém: má viacero exekúcii, pomaly ich po čiastkach spláca ako sa dá. Ale má takýto problém. Začal pracovať na zmluvu. A dnes mu šéf povedal, že musia poriesit veci s exekúciami, lebo mu ma strhávat zo mzda a má mu zostat okolo 200e.ako plat ma dobrý a ako hovorím spláca ako sa mu dá, lenze takto to nechce aby mu to hned také velke ciastky strhávali. Šéf je s nim spokojný, nechce ho prepustit. Ako to urobit aby sme to poriesili tak aby sme neporusili nejake zakony a tak? Viete poradit? Ďakujem veľmi pekne za kazdy názor. Pj
ivka70
29.05.17,18:57
Zamestnavatel je povinny platit z cistej mzdy na exekucie tolko, kolko mu uklada zakon, pricom berie do uvahy nepostihnutelne minimum.
Zakonnym sposobom s tym nic ine nevymyslia.
buchač
29.05.17,19:04
Dalo by sa pouvažovať o nejakej pôžičke v banke (nie nebankovka !), no záleží od viacerých okolností :
- banky nie sú príliš náchylné na takúto činnosť, vyplatenie exekúcie.
- na splnenie kritérií v banke je potrebné byť zamestnaný nejaký čas, aspoň pár mesiacov
- mať nejakú nehnuteľnosť ako zábezpeku

Ale či vôbec nejaká banka takúto pôžičku poskytne, tak to je vo hviezdach...ale za opýtanie známy nič nedá.