Kofolka121
30.05.17,12:19
Som po plastike nechtu palca na nohe. Chýba mi polka nechtu a mám 3 stehy. Doktorka mi povedala nech si to pravidelne umývam v repíku ale problém je, že gáza sa prilepila na stehy a aj na časť palca kde nemám nechet. Skúšala som to aj namočiť v repíku ale gáza sa posunula len o milimeter na stehoch a ďalej to nešlo. Ako by to mohlo ísť čo najrýchlejšie a bezbolestne dole? Budem rada za každý nápad. Ďakujem
lujza.j
30.05.17,10:27
no ja by som namočila a neponahlala ...čakala kým gaza pustí...či "ide ti lietadlo"....
Kofolka121
30.05.17,10:49
Nejde mi lietadlo :D dakujem za radu :) budem trpezliva a skusim to
buchač
30.05.17,11:11
Urvi to !
Rýchlym pohybom, na bolesť nehľaď. Prípadne nech to urobí niekto druhý. Ty odvrátiš tvár a on sa bude realizovať.
Prežiješ...ale choď sa pred "zákrokom" najprv vypiškať, aby si náhodou nepustila do gatiek. ;)
Mne tak urvala sestra flajster po operácii...a mal som na rane viac štichov.

To namáčanie, močenie gázy nie je veľmi dobrá voľba. Rana má schnúť - ergo liečiť sa a nie opak.
Kofolka121
30.05.17,11:17
Ďakujem za radu. Problémom je že sa bojím že si vytrhnem steh. Otcovi sa to stalo. Strhol si to a vytrhol si steh + mám malý prah bolesti. A mne tá rana moc neschne lebo tam kde nemám nechet je to furt vlhké+zo stehov vyteká hnis.


Niečo menej bolestivé neni? :D
dmc
30.05.17,11:26
Namacaj si to v zohratom repiku a jemne pohybuj nohou. Ono to pusti. Drzim palec...teda.. vlastne...nedrzim..ale prajem aby ti to povolilo.
Kofolka121
30.05.17,11:29
Dakujem. Skusim :)
lujza.j
30.05.17,11:32
repík vysušuje....zašita rana a hole "maso"bez nechtu...nie je to isté...ja by som teda netrhala....aj keby som si pred ..išla cvrknúť:D....zase cvrk na ranu...tiež nie je zlý...:---
Kofolka121
30.05.17,11:34
Nemam v plane to trhat :D
buchač
30.05.17,11:43
Kofolka121 (Dnes 13:17) Ďakujem za radu. Problémom je že sa bojím že si vytrhnem steh. Otcovi sa to stalo. Strhol si to a vytrhol si steh + mám malý prah bolesti. A mne tá rana moc neschne lebo tam kde nemám nechet je to furt vlhké+zo stehov vyteká hnis.


Niečo menej bolestivé neni?
===================
Kto sa bojí, nesmie do lesa. ;)
Nik Ti nebráni zbehnúť k lekárovi...či ?
Keby som sa ja bál (a že som sa teda kuwa bál...ale to je vedľajšie), tak už nie som medzi živými.
Neschne,neschne...a čuduješ sa, keď rana nemám možnosť dýchať ?
Vlhká má byť "iná rana" a nie na pajci. :)

Iná možnosť ?
Drbni si kladivom po zdravom palci na druhej nohe. Ty začneš ujúkať a medzitým Ti niekto urve flaster dole....;) :D :D :D
Kofolka121
30.05.17,11:46
Doktorka mi povedala ze mame palec umyvat repikom a viazat ho naspat :D ty mas teda pekne drasticke sposoby a ani druhy neni zdravy. Tam mi to este len budu robit
Estetic
30.05.17,11:52
Daj si zvrchu na gázu olejový obklad a počkaj.Pokiaľ rana hnisá rozhodne nemáčať a zastaviť sa prípadne po antibiotiká,najlepšie trojdnové,nech sa zvládne hnisanie.
Kofolka121
30.05.17,11:55
Mne vlastne vyrezali zapalene miesto tak to tece este z toho ale dakujem za radu
buchač
30.05.17,12:09
Hm...a to nemáš v rane drén ?
Kofolka121
30.05.17,12:11
Nie, mam to iba site ale drenaz nemam
buchač
30.05.17,12:19
Pfúúúúú...tak to sa teda čudujem.
Dorezaný, dofaklený som teda statočne, no iba v pár prípadoch som nemal v rane drén.
Dokonca aj po vytrhnutí zubu/ov a po zašití rany som mal v nej drén.
...a ako vraví Estetic, ak je tam hnis, tak by sa malo brať ATB.
Kofolka121
30.05.17,12:21
Proste mne vyrezala zapal, vyrezala mi polku nechtu a zasila to kde bol zapal