ntl
19.07.06,11:04
Prosím o radu. Zamestnávateľ ide prispievať zamestnancovi príspevok na životné poistenie. Aké odvody sa z tohto príspevku platia? Počula som, že iba odvod do zdravotnej poisťovne...Vstupuje tento príspevok aj do daňového základu?
Prosím o obšírnejšie info, ak viete niečo viacej..

Ďakujem:) Zuzu
Zita4
19.07.06,09:18
Od 1.8.2006 sa nebudú odvádzať z príspevku zamestnávateľa na tieto účely odvody na sociálne poistenie (tak, ako to bolo doteraz len pri doplnkových dôch. poisteniach a sporeniach). Daň sa samozrejme odvádza a poistné na zdravotné poistenie tiež.
eop
25.09.06,10:19
Ahojte, mám otázku ohľadom príspevkov zamestnávateľa. Už som sa v tom myslím zorientovala a vysvetlila som to ďalej, ale dotyčný chce presne vedieť, že v akom § je písané, že zamestnávateľ môže prispievať zamestnancom na tieto poistenia. Vie mi niekto helfnúť, nejak to nemôžem teraz nájsť. Ďakujem
Chobot
25.09.06,10:27
Ahojte, mám otázku ohľadom príspevkov zamestnávateľa. Už som sa v tom myslím zorientovala a vysvetlila som to ďalej, ale dotyčný chce presne vedieť, že v akom § je písané, že zamestnávateľ môže prispievať zamestnancom na tieto poistenia. Vie mi niekto helfnúť, nejak to nemôžem teraz nájsť. Ďakujem

Je to v zákone o dani z príjmu § 19 ods. 3 písm. l:

"l) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov podľa osobitného predpisu, 35) a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov; tieto príspevky je možné uznať v úhrne najviac do výšky 6 % zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom týchto sporení,"
eop
25.09.06,11:29
Je to v zákone o dani z príjmu § 19 ods. 3 písm. l:

"l) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov podľa osobitného predpisu, 35) a príspevky na účelové sporenie a životné poistenie, ktoré platí zamestnávateľ za zamestnancov; tieto príspevky je možné uznať v úhrne najviac do výšky 6 % zo zúčtovanej mzdy a náhrady mzdy zamestnanca, ktorý je účastníkom týchto sporení,"

Ďakujem za rýchlu odpoveď :p