Davina
30.05.17,15:17
So zamestnavatelom som sa dohodla na spatny nastup po rodicovskej dovolenske, ktora mi trvala 3,5 roka (2 retazove porody). Nastup sme dohodli na koniec augusta 2017. Pred par dnami som zistila, ze som znovu tehotna. Chcem napriek tomu ak to zdravotny stav povoli, pracovat normalne az do porodu, cize od augusta az do konca roka. Je to mozne? Ako moze zamestnavatel zareagovat, nemoze ma vyhodit, musí ma zobrat naspat aj napriek tejto skutocnosti? O gravidite chcem oboznamit zamestnavatela az po skonceni 1trimestra. Ake mam moznosti a coho sa mam vyvarovat? Potrebujeme surne aspoň 4 mesacny prijem. A co dalsia materska davka, mam na nu plny nárok, ak tym padom neodpracujem 270 dni? Dakujem
sibalka
30.05.17,15:42
Pracovať kľudne môžete až do začatia ďalšej materskej.
Od dátumu, kedy zamestnávateľovi písomne oznámite, že ste tehotná, vzťahuje sa na Vás ochranná doba, a teda zákaz výpovede. Sú ale špecifické prípady, kedy Vám môže zamestnávateľ dať výpoveď aj napriek tehotenstvu - par. 64, ods. 3 Zákonníka práce.
Davina
31.05.17,10:44
Ďakujem za odpoveď. A čo sa týka nároku na materskú, ako sa bude vypočítavať keď neodrobim 270 dní pred nástupom na MD?
sibalka
03.06.17,10:04
To by som sa na Vašom mieste obrátila priamo na kompetentných - Sociálnu poisťovňu.
Katy a R
03.06.17,10:37
čo sa týka nároku na materské (píšeš, že PP stále trvá) ... tam budeš mať splnenú základnú podmienku trvania poistenia:) ... viď zák o SP