Laurinkai
31.05.17,07:08
Ahojte. Prosim vas, ako spravne zuctovat zlavu na SL? Tento mesiac, po prvykrat mame od dodavatela na FA vycislene 1000ks SL po 3,50 t.j. 3500€ a pod tym je vycislena samostatne zlava 50 €? Na konci mesiaca, kedze nevydam vsetky SL v danom mesiaci, uctujem do nakladov len to, co v skutocnosti vydam. Ostatne zostane na ucte cenin. Ja si myslim, ze tu zlavu by som mala zuctovat hned na fakture a rozuctovanie nakladov na vydaj SL by som mala zuctovat v plnej vyske bez ohladu na zlavu: 55% nakladov, 1,- zo soc. fondu a zbytok zamestnanci. Bude to tak v poriadku? Dakujem za odpoved.
Tweety
31.05.17,05:17
Nákup SL zaúčtuješ už po zľave. Cena SL na rozúčtovanie bude teda cena po zľave vo výške 3450 €.
Laurinkai
31.05.17,05:30
Ano, toto mi je jasne, len to bude pre mna trosku komplikovane dosledovat, kedze ja tie nakupene SL v mesiaci ten isty mesiac vsetky nevydam a do nakladov uctujem len skutocne vydane listky. A este neviem nic blizsie k tej zlave, ci je to zavisle do poctu SL, alebo nejakym percentom. Ale vdaka za radu.
Tweety
31.05.17,05:33
Rozpočítaš to na každý jeden .SL. Náklady účtuješ tak, ako je to zo zákona. Rozpočítaš teda len na vydané SL.
Laurinkai
31.05.17,05:36
Ano. Cena SL mi vyjde nizsia. Len mne to komplikuje ta spotreba. Toto musim vymysliet. Neda sa presne nakupit listky. Neviem, ako to robia v inych firmach. Mne mesacne vzdy zostane niekolko SL a vydam ich az dalsi mesiac. A ak dalsi mesiac bude ina zlava, budem mat z toho hokej.
Tweety
31.05.17,05:37
Musíš si teda ustrážiť počet SL jv jednotlivých cenách. Nepíšeš síce koľko % dávate do nákladov či min.-max.
Laurinkai
31.05.17,05:41
No ved toto. Mam nad cim dumat. My davame 55% do nakladov.