niko.presov
31.05.17,13:03
Na urade prace mi nechcu poskytnut ziadne informacie, co sa tyka vysky refundacii prevadzkovych nakladov. Ani priblizne sumy, co nechapem, preco to taja.

Takze neviem, ako sa dohodnut s uctovnikom, ktoreho mam, pripadne sumy za najom a pod.

Neuctujete niekto CHP, kde su aj refundacie, v akych vyskach ich UP preplaca?
Katy a R
31.05.17,11:15
pavol54
31.05.17,11:17
Málo informácii.
Máš zmluvu na dva roky kde si sa zaviazal(A) použiť poskytnutý príspevok podľa schváleného plánu. Takže len dokladáš čerpanie buď faktúrami alebo nákladmi podľa mzdového listu.
Ak máš pokračovanie CHD tak maximálna výška je daná na štvrťrok pre každý okres pre každý rok inak. a to dokladáš nákladmi podľa mzdového listu zamestnanca (je to cca do výšky odvodov zamestnanca)
niko.presov
31.05.17,11:47
Ja tie linky poznam, neide mi o to. Ja som SZCO- TZP, takze CHP, nie CHD.
Mne skor islo o to, ze ked niekto robi podklady pre UP na refundacie, v akych konkretnych vyskach, ich refunduju. Napr. najom preplatili 100 eur a tak. Toto potrebujem vediet a to mi nechcu povedat. Neviem preco.
niko.presov
31.05.17,11:48
Nemam CHD, ale CHP- som TZP osoba, nie zamestnavatel.
pavol54
31.05.17,12:35
Tak si napíš nejaké primerane maximálne, a oni ti povedia že to sa nedá, ale dá sa len toľko a toľko
Katy a R
31.05.17,14:18
prvý link je pre zamestnávateľa a druhý link pre teba ;) máš tam napísané aj že "na základe dokladov....... "
niko.presov
31.05.17,15:16
Pavol, ved ide o to, ze praveze nechcu to povedat. Tak si tiez nevezmem na hlavu zavazky, ktore potom nebudem vediet splnit. O to mi ide, zeby povedalio napr. najom toklko preplatime, telefon tolko a td. Tak sa viem zartiadit, len nechapem, ze to nechcu povedat.A co spravim potom, ak mi nebudu chciet refundovat a z coho to budem platit.
niko.presov
31.05.17,15:17
Katy- ja zakon poznam, ale ide mi o konkretne sumy. Napisene toho je v zakonoch vela, ale realne neplati nic.
veronikasad
31.05.17,16:05
Odkedy? Máš uzatvorenú zmluvu pred novelou zákona?
niko.presov
31.05.17,17:15
1.5.2017
veronikasad
31.05.17,17:25
Máš invaliditu do 70% alebo nad 70%?
veronikasad
31.05.17,17:33
Nečítal si pozorne odkaz od Katy, v tom linku máš presne popísané ake náklady UP prepláca, z ročnej sumy tam uvedenej 1/4 štvrťročne (na teba sa vzťahuje druhý link). Preplácajú nájomné, odvody, energie, náklady účtovníka (v obmedzenej výške) do sumy uvedenej v odkaze. Výška ročnej sumy závisí od % invalidity.
niko.presov
31.05.17,18:37
veronikasad- jasne, zakon poznam uz dlho, ale aj ked su tam uvedene sumy, nie je to tak, ze vsetko co sa dolozi, je aj schvalene v pozadovanej sume, aj ked sa zmesti do limitu v linku.

Islo mi o nieco ine. Kolko REALNE UP preplaca z jednotlivych poloziek, lebo ak si dam napr. najom za 210 a oni uznaju ako opravneny vydavok len 120 z toho limitu, co je v linku,nemam z coho zvysok doplatit. Islo o to, kto s tym na konkretnu skusenost. zakony mam prestudovane do podrobna. Nie je vsetko take jednoduche s uradmi, ako sa zda. Je to dobre zahmlievane tam
veronikasad
31.05.17,18:57
Robila som podklady klientovi tri roky, preplácali mu tak ako som písala nájomné, energie, odvody do ZP a SP, nedoplatok z RZZP, do 1/4 ročného limitu. Limitované boli iba náklady na ucto = 30€/mes. Ak boli celkové náklady vyššie, preplatili len do výšky celkového limitu, nekratili jednotlivé položky.
Ale on mal staršiu zmluvu, k 31.3. koncil, odišiel do starobného dôchodku.
niko.presov
31.05.17,19:29
Dakujem, takze uctovnika preplatia len 30 eur a nevies, kolko mu preplacali pausal na telefon?
veronikasad
31.05.17,19:32
Telefón som nikdy na preplácanie nedávala. Tie účtovné služby platia v okrese PD, možno v inom okrese je suma vyššia.
veronikasad
31.05.17,19:34
V akej oblasti ideš podnikať? Invaliditu máš do 70%?
veronikasad
31.05.17,19:41
Keď sa stanes povinným platiteľom odvodov do SP, veľa ti na preplatenie ďalších výdavkov nezostane. Budeš si ich musieť vykryť z príjmov z podnikania.
niko.presov
31.05.17,19:51
Mam nad 70%.
veronikasad
31.05.17,19:53
Tak tam je ten štvrťročný limit podstatne vyšší
alaya1
31.05.17,20:06
Poznam taky pripad. Ale preplatili vsetko,
niko.presov
31.05.17,20:08
Tak dufam, ze preplatia aj mne. Aspon tych 30 eur uctovnika.
veronikasad
31.05.17,20:18
Priprav sa na neskutočnú byrokraciu, každý štvrťrok kopírovať dokola tie isté doklady (zmluva o bežnom účte, nájomná zmluva, zmluva s účtovníkom, zmluvy o dodávke energií, rozhodnutie o štatúte CHD, posudok o zdravotnom stave a priznaní invalidity, výpis zo živnostenského registra ..) a množstvo cestných prehlásení, výkazov.
DellaVita
20.02.18,10:09
Chcem sa opýtať ak si otvorím chránenú dielňu v júni, tak už v júli môžem si požiadať o preplatenie nákladov za druhý štvrťrok hoci to bude len jeden mesiac? A ešte v jednej téme som čítala dá sa aj dopredu si uplatniť náklady za nájom napr? Ďakujem za odpoveď