aktak52
31.05.17,12:15
Prosím vás aké mám možnosti teraz, keď mi dnes dal vedieť zamestnávateľ, že mi končí k dnešnému dňu PP na dobu určitú počas zastupovania MD? Od začiatku tehotenstva som PN a predpokladaný nástup na MD je 28.8.2017. Stačí mi oznámiť to na zdravotnej poisťovni, musím sa hlásiť na ÚPSVaR? Budem dostávať do nástupu na MD nejaké peniaze, keď mi dnes zaniká PP? Aké sú postupy, čo všetko treba vybaviť?? Ďakujem vám veľmi pekne za odpovede
Katy a R
31.05.17,10:19
no ak ti to zamestnávateľ oznámil - nič s tým nenarobíš. Ak si DPN - tak pokračuješ normálne. A 6 týždňov pred predpokladaným pôrodom si požiadaš o materské - máš nárok z ochrannej lehoty (samozrejme ak spĺňaš zákl. podmienku)
zatiaľ nemusíš nič vybavovať ;)
aktak52
31.05.17,10:23
ja som rátala s tým, že bude ukočený PP práve k nástupu na MD, ale keď potrebovali zmluvu s novým zamestnancom už teraz, tak OK, len som nevedela, či niečo treba. A netreba ísť ani do zdrav. poisťovne alebo do sociálky??
Katy a R
31.05.17,10:24
len či máš dosť dní poistenia (270) ???
zamestnávateľ je povinný ťa poodhlasovať .. ty sa lieč;) a dávaj na seba pozor
a ešte som zabudla tzv prechodku (trvanie DPN) už za ďalší mesiac odovzdáš priamo do SP a tiež ukončenie DPN ...
aktak52
31.05.17,10:48
mala by som mať, bez prestávky som zamestnaná od 1.3.2015, predtým som bola na absolventskej z upsvaru.. ďakujem!