Papaj
01.06.17,18:05
Zdravím,
mám teraz veľký problém ohľadom výberu poslednej dávky v hmotnej núdzi+aktivačného príspevku, na ktoré mám nárok. Budúci týždeň odchádzam pracovať do zahraničia a keďže nechcem, aby tie peniaze prepadli, hľadám spôsob ako sa dajú vybrať. Na našej pošte som vybavil splnomocnenie pre moju mamu, čo je síce fajn, ale studená sprcha prišla vtedy, keď mi vedúca pošty povedala, že to splnomocnenie neplatí na výber dávok vo forme toho modrého šeku, ktorý mi úrad práce posiela. Poradili mi, že na úrade práce mám vybaviť aby mi vystavili poštovú poukážku, alebo mi ju poslali na účet. Moja otázka znie, či sa to dá vybaviť v mesiaci, kedy mám dostať peniaze, alebo som to mal riešiť ešte v máji? Ďakujem za odpovede.
Papaj
01.06.17,16:16
Buď taký dobrý, a keď nemáš fundovanú odpoveď, nepíš sem nič.
buchač
01.06.17,16:32
Ja som dnes až príliš dobrý ... mám aj horšiu verziu svojho ja... ;)
Ale pýtam sa...to akú fundovanú odpoveď chceš ?
Ak by som bol zlý, tak by som pridal do príspevku nejaké to P.S....napríklad :

1. To si sa až teraz zobudil ?
2. Mi nepovedz, že robotu do zahraničia si si vybavil zo dňa na deň ?
3. Si myslíš, že takýchto jedincov sa na Porade vyskytuje hafo ?
4. Si myslíš, že overenú informáciu dostaneš na 100% na Porade ?
5. Nemyslíš si, že je jednoduchšie zavolať na ten svoj úrad ?
6. Bráni Ti snáď niekto zbenúť na úrad po info..prípadne už rovno si vybaviť - vyfasovať tú poukážku ?
7. Čo Ti bráni vybaviť si účet ?
8. Čo Ti bráni použiť Google a nájsť si príslušné info aj sám ?...žeby si si už balil veci do bágla ?

P.S.:
Ale buď v poho...mám nekonečný paušál do všetkých sieti, tak zajtra zavolám a poskytnem Ti vyčerpávajúce info....teda, ak ovšem nezabudnem.
veronikasad
01.06.17,16:53
UP si informoval, že odchádzaš pracovať do zahraničia?
Papaj
01.06.17,18:14
áno