Jana V.
19.07.06,12:29
Manžel začína platiť odvody do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne(živnosť popri zamestnaní, t.j. od júla má povinnosť platiť). Stačí urobiť trvalý príkaz v banke, aby každý mesiac posielali (2.288,- do SP a 966,- do ZP), alebo treba posielať aj nejaký "mesačný výkaz"? Ďakujem.
Dada
19.07.06,10:31
Stačí zadať trvalý príkaz do banky s uvedenými čiastkami a to je všetko.
Pepa
19.07.06,10:34
Manžel začína platiť odvody do soc. poisťovne a zdravotnej poisťovne(živnosť popri zamestnaní, t.j. od júla má povinnosť platiť). Stačí urobiť trvalý príkaz v banke, aby každý mesiac posielali (2.288,- do SP a 966,- do ZP), alebo treba posielať aj nejaký "mesačný výkaz"? Ďakujem.
Výkazy neposiela. Stačí trvalý príkaz v banke.
Poznámka:
Podniká popri zamestnaní -
SP 2288,- - áno
ZP 966,- - to mu vyšlo z RZZP? /u neho totiž neplatí minimálny VZ, môže byť aj nižší/
Jana V.
20.07.06,05:36
Výkazy neposiela. Stačí trvalý príkaz v banke.
Poznámka:
Podniká popri zamestnaní -
SP 2288,- - áno
ZP 966,- - to mu vyšlo z RZZP? /u neho totiž neplatí minimálny VZ, môže byť aj nižší/

Ja sa učím za pochodu a teraz mi nie je celkom jasné, prečo preňho neplatí minimálny VZ. Myslela som, že minimum musí platiť každý. Je nejaký predpis, že by mohol odvádzať aj menej do ZP? Minulý rok začal podnikať popri zamestnaní a bol oslobodený od platenia odvodov. Po ročnom zúčtovaní ZP musí doplatiť vyše 2.500,- Sk (RZZP typ S). V ktorom riadku je napísané, koľko by mal platiť? Ďakujem.
Pepa
20.07.06,06:35
Ja sa učím za pochodu a teraz mi nie je celkom jasné, prečo preňho neplatí minimálny VZ. Myslela som, že minimum musí platiť každý. Je nejaký predpis, že by mohol odvádzať aj menej do ZP? Minulý rok začal podnikať popri zamestnaní a bol oslobodený od platenia odvodov. Po ročnom zúčtovaní ZP musí doplatiť vyše 2.500,- Sk (RZZP typ S). V ktorom riadku je napísané, koľko by mal platiť? Ďakujem.
Min. VZ pri ZP pre neho neplatí, pretože je SZČO popri zamestnaní - VZ a preddavok vi RZZP sa uvádzal v poslednom odd. - ak je nižší ako 100,- Sk preddavky platiť nemusí.
Pre SP min. VZ platí - to len aby ťa nemýlilo.
abel
20.07.06,06:44
V ročnom zúčtovaní ZP, ak podával typ S, je to na liste SB v oddiele IX - B45. Ak by tam mal menej ako 100.- Sk, nemusí platiť nič, ak má viac, platí toľko, koľko mu vyšlo.
Ak si budeš zadávať trvalý príkaz do Sociálnej poisťovne, nezabudni, že za október 2006 ho budeš musieť pravdepodobne zmeniť - podľa zmeny výšky minimálnej mzdy.
elizabet100
30.01.07,07:29
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, SZČO si chce zriadiť trvalý príkaz v banke na odvody do zdravotnej poisťovne 1.064,- SK. Viem, že sa musia zaplatiť do 8.dňa nasledujúceho mesiaca. V ktorý deň v mesiaci je najlepšie zadať TP v banke ? Myslím tým nie je lepšie mať TP posledný deň v mesiaci t.j.30,31. ako napr. 3. dňa tým pádom by som mala za rok 12 spátok, na konci roka by mi neprechádzala splátka/odvod/ za 12.mesiac v 1. mesiaci.

Kedy Vy máte zriadené odvody? V koľký deň v mesiaci?;)
Je to lepšie aj pri napr. prechode z JU do PU paušálu a pod. Nemusí sa tým pádom upravovať ZD.

Čo vy na to? Ďakujemm.
elizabet100
31.01.07,12:44
Čo vy na to? Prosím o odpoveď.
Anja111
31.01.07,12:51
Dobrý deň.

Chcem sa opýtať, SZČO si chce zriadiť trvalý príkaz v banke na odvody do zdravotnej poisťovne 1.064,- SK. Viem, že sa musia zaplatiť do 8.dňa nasledujúceho mesiaca. V ktorý deň v mesiaci je najlepšie zadať TP v banke ? Myslím tým nie je lepšie mať TP posledný deň v mesiaci t.j.30,31. ako napr. 3. dňa tým pádom by som mala za rok 12 spátok, na konci roka by mi neprechádzala splátka/odvod/ za 12.mesiac v 1. mesiaci.

Kedy Vy máte zriadené odvody? V koľký deň v mesiaci?;)
Je to lepšie aj pri napr. prechode z JU do PU paušálu a pod. Nemusí sa tým pádom upravovať ZD.

Čo vy na to? Ďakujemm.

Ja uhrádzam v posledný deň aktuálneho mesiaca. Poisťovniam to príde aj tak v nasledujúcom mesiaci a ja mám jednoduchšiu evidenciu.