Lubkka
02.06.17,09:26
Dobry deň, prosím Vás zasielate "Vyhlasenie o schvaleni uctovnej zavierky" do Zbierky listin alebo priamo na financu spravu alebo to nerobite vobec ?

Podľa § 9 ods. (6) zákona o obchodnom registri je stále konateľ sro povinný spolu s účt.závierkou (ktorej uloženie už zabezpečuje fin. správa do Registra UZ) predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny UZ príslušný orgán (VZ/jediný spoločník) schválil alebo neschválil.

Dakujem za info...
ZuzanaA
02.06.17,07:35
Jasné, robíme. Ak ale rovno pri podaní priznania a závierky, vyznačíš dátum schválenia (ak už teda bola schválená) dodatočné už nedávaš to oznámenie.
Lubkka
02.06.17,07:41
Hej to robime aj my. Ale pravnik ma upozornil ze som podla zakona o obchodnom registri povinna podat AJ VYHLASENIE konatela - pisomne - ze UZ bola schvalena...
ZuzanaA
02.06.17,07:49
Aj keď ste vyznačili dátum schválenia pri podaní ÚZ?
ZuzanaA
02.06.17,07:53
Otázka č. 1 - Oznámenie o dátume schválenia účtovnej závierky
Účtovná jednotka v lehote na podanie DP uložila do registra schválenú účtovnú závierku. Musí uložiť do registra ÚZ osobitne ešte aj oznámenie o dátume schválenia ÚZ? Odpoveď
Ak účtovná jednotka uložila do registra ÚZ schválenú účtovnú závierku, oznámenie o dátume schválenia ÚZ do registra ÚZ neposiela.

https://podpora.financnasprava.sk/613998-Ozn%C3%A1menie-o-d%C3%A1tume-schv%C3%A1lenia-%C3%BA%C4%8Dtovnej-z%C3%A1vierky-
Žabinka
02.06.17,07:57
ak mám schválenú ÚZ a toto je v nej aj vyznačené pri odosielaní FS, tak už nič iné neposielam..
Lubkka
02.06.17,08:16
presne tak sme to robili aj my doteraz. ale on ma odbil ze zakon o obchodnom registri to potvrdenie schvalenia resp. neschvalenia vyzaduje a ze jeho nepredlozenie je dovodom na vymaz firmy z OR... citujem z jeho emailu:
„Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.“
Takze to asi podam na zbierku listin, pre istotu...
Lubkka
02.06.17,08:19
Ano, oznamenie o datume schvalenia už netreba ked podavame na financnu spravu schvalenu UZ. On chce aby som podala na zbierku listin VYHLASENIE konatela o tom, ze potrvrdzuje ze uctovnu zavierku valne zhromazdenie schvalilo...
Lubkka
05.06.17,09:10
Nevie sa uz nikto vyjadrit k tomu podavaniu Vyhlasenia do Zbierky listin ????