Aldan
02.06.17,09:22
musí mať veštec, liečitel- má živnosť- registračnú pokladnU: nenašiel som ho medzi službami , kde je to povinnosť. to by znamenalo, že môžu prevádzkovať živnosť bez dokladov???????? alebo si len ručne vypíšu koľko chcú?
veronikasad
02.06.17,07:35
Aký SK NACE má?
vicktor
02.06.17,08:41
och, vestec to nevie vyvestit...?
Aldan
02.06.17,09:06
ono toto je normálne vo voľných živnostiach, len či musia mať registračku. ja viem že doklady nedávajú, len či musia mať. - musí mať účtovník, notár, prečo nie veštec?
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.17,09:07
Vyvešti si, kto ti čo príde skontrolovať. Neplať, za čo nemusiš.
Aldan
02.06.17,09:11
lenže zaplatíš- nejde teraz o názor na to, ale musia mať registračku alebo nie?
v preklade- nemusia zdanovať príjmy????
lujza.j
02.06.17,09:19
čo ti ....zle vyveštil?!
Aldan
02.06.17,09:25
Lujza, ja som tam ani nebola, ved tu nie je otázka ako kto veští-ale MUSIA MAť REGISTRACNU ALEBO NIE. to ja ako by si sa spýtala, urobila ti účtovnícka dobre učtovníctvo?, nejde o toto...
lujza.j
02.06.17,09:28
tak vela zdravia a štastia...ked toto trápi.....:)
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.17,10:41
Zdaňované sú aj príjmy bez registračnej pokladne.
Žabinka
02.06.17,11:57
veronikasad dala podstatnú otázku, aké má SK NACE, ktoré sa uvádza do DP.. podľa neho sa treba pozrieť do Prílohy 1 Zákona o reg.pokladniach.. ak ho tam nenájdeš, tak nemusí mať ERP/VRP..
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/pouzivanie-ERP#pojem_sluzba
ak ho tam nenájdeš, neznamená že môžu prevádzkovať živnosť bez dokladov, ale že môžu vystavovať PPD a nemusia tržby evidovať v ERP/VRP.. či PPD aj bude vystavovať, to je ale o inom..:rolleyes:
Aldan
02.06.17,14:19
viete ide o to že som mala klienta a on dostal pri kontrole pokutu, že mal mať registračku, nie len vystaviť faktúru a príjmový pokladničný. no u tejto pani som robila daňové a mala len príjmové, ja som tvrdila, že má mať registračku, len to nikde nemôžem nájsť v zákone, že aj vykladači kariet, numerologovia. dala som dotaz na fin. správu, ak pošlú odpoved, dám ju tu.
Aldan
02.06.17,14:34
super , veronikasad, dík. je to 96.09.0 ostatné osobné služby d a k u j e m
Aldan
06.06.17,15:43
slubila som poslať odpoved z fin. správy. to že je pod tým kodom sk nace 96090 neznamená, že musí mať registračku. - posielam odpoved...

Dobrý deň,

medzi služby, na ktoré sa vzťahuje povinnosť evidencie tržieb v ERP/VRP ( sú uvedené v prílohe č. 1 zákona o ERP) a podľa ŠKEČ zatriedené v kóde 96.09 patria aj ostatné služby a to len pri strihaní psov, pri opatrovateľských službách domácich zvierat, pri činnosti hotelov pre zvieratá, pri službách svadobných kancelári í a pri činnosti štúdií poskytujúcich tetovanie a piercing.

Ako z vyššie uvedeného vyplýva, na účely zákona o ERP nie na všetky činnosti zatriedené pod kódom 96.09 vzniká povinnosť používania ERP/VRP, ale iba na konkrétne činnosti. Z uvedeného dôvodu, pri poskytovaní činností ako sú veštenie, vykladanie karát, numerológia podnikateľovi nevzniká povinnosť na evidenciu tržieb prijatých v hotovosti používať ERP/VRP.