JarkaL
19.07.06,12:47
Kolegyňa si nevie vynachváliť tento recept, tak ho posúvam ďalej:

1 hrnček vody, 2 lyžičky oleja 1 hrnček polohrubej múky - rozmiešať a variť, aby to zhustlo. Po vychladnutí pridáme 1 vajce a 1 hrnček polohrubej múky a vymiesime cesto. Ďalej robíme klasické guľky - plníme marhuľami, slivkami a pod. a posypeme opraženou strúhankou (makom,...). Chutí to presne ako guľky zo zemiakového cesta a nemusíme sa babrať so zemiakmi.
DanielaSL
19.07.06,11:36
Ja som niekedy veľmi dávno ovocné guľky robila deťom z tvarohu. Ale presne recept si už nepamätám. Marí sa mi, že dve kocky tvarohu , krupica, štipka soli, vajce a cukor...Bolo to tiež menej náročné ako tradičné zo zemiakového cesta a deťom chutili. Možno mi ho niekto pripomeniete.:)
Elena Navrátilová
19.07.06,11:51
Kolegyňa si nevie vynachváliť tento recept, tak ho posúvam ďalej:

1 hrnček vody, 2 lyžičky oleja 1 hrnček polohrubej múky - rozmiešať a variť, aby to zhustlo. Po vychladnutí pridáme 1 vajce a 1 hrnček polohrubej múky a vymiesime cesto. Ďalej robíme klasické guľky - plníme marhuľami, slivkami a pod. a posypeme opraženou strúhankou (makom,...). Chutí to presne ako guľky zo zemiakového cesta a nemusíme sa babrať so zemiakmi.
Toto sa volá odpaľované cesto.
mirka165
19.07.06,20:48
To sú knedličky z odpaľovaného cesta a ja robievam iba také..sú rýchlejšie, ale aj mäkšie, také ľahšie.
tonkat
19.07.06,22:54
Dnes sme ich mali na večeru - marhuľové. Boli vynikajúce, a hlavne rýchlo urobené. Ďakujem za recept.
mirka165
20.07.06,07:47
marhuľové ( aj jahodové) sú najlepšie posypané tvarohom, cukrom a rozpraženým maslom :-)
majka10
20.07.06,07:59
Ja dávam namiesto zemiakov zemiakovú kašu v prášku.Jednoducho ju zamiešam s múkou a pridám vodu,soľ a príp.vajce a vymiesim klasické zemiakové cesto.
Už dlho Vás sledujem, a veľa som sa od Vás naučila.Ďakujem.
Majka.
KEJKA
20.07.06,08:09
To sú knedličky z odpaľovaného cesta a ja robievam iba také..sú rýchlejšie, ale aj mäkšie, také ľahšie. ja robím zo zemiakov, nejako sa mi to zdá rýchlejšie ako sa babrať s odpaľovaným cestom. Možno preto, že na prípravu používam pomocníkov z rodiny.
A aby boli lahšie, dávam do cesta tvaroh, pravdupovediac od oka, asi 1/3 v pomere k zemiakom. A robím vo veľkom, zamrazujem. Akurát dnes sa na to chystám, mám cca 1,5 kg tvarohu, zemiaky ma doma budú čakať čerstvo uvarené a ošúpané.
:)
Lila
27.07.06,08:36
Súhlasím s Kejkou, tiež zamrazujem a ako plnku používam aj údené mäso
-najlepšie uvarenú alebo udusenú údenú krkovičku, ktorú na drobnučko pokrájam /nemeliem, lebo to už nieje ono / a zasypem od oka strúhankou. Trošku tam dám zo 2-3 pol. lyž. šťavy v ktorej sa táto krkovička dusila alebo varila. A zemiakové knedličky plním, uvarím.
Servírujem tak, že navrh na knedličky dám hodne upraženej do zlatohneda cibule a na kraj taniera lyžicu kyslej smotany a kopček dusenej kapusty.
Tá kapusta tam nemusí byť.
A robím súčasne aj sladké aj mäsové knedličky, narobím viac a zamrazujem. Potom mám hocikedy rýchlu a chutnú večeru.
Hlinkovx
27.07.06,14:34
prosím Vás, vhoďte sem recept na zemiakové cesto s tým tvarohom.. Ďakujem
Marína
27.07.06,15:14
vema
27.07.06,15:43
Tie knedliky plnené ovocím ako zmrazujete,uvarené,alebo surové? Nerozvaria sa po zmrazení,keď ich idete použiť?Ďakujem
Hlinkovx
27.07.06,17:01
Hlinkovx
27.07.06,17:03
Tie knedliky plnené ovocím ako zmrazujete,uvarené,alebo surové? Nerozvaria sa po zmrazení,keď ich idete použiť?Ďakujem
my sme vždy surové zamrazovali...a nerozpadli sa...
ale robili sme iba čisto zo zemiakového cesta...nie s tým tvarohom..
tina001
28.07.06,16:29
Ponúkam recept na tvarohové knedlíčky, ako ich robila ešte moja stará mama:
hrnček hrubej krupice zaliať pol hrnčekom mlieka a nechať trochu odstáť, potom pridať 20 dkg hrudkového tvarohu (nie mäkký, roztierateľný), jedno vajíčko, cukor podľa chuti a trochu soli. Mokrými rukami tvarovať knedlíčky a zavárať do vriacej vody. Keď vyplávu, sú hotové. Posypať ich opraženou strúhankou, prípadne ešte s cukrom. Jedia sa s lekvárom, alebo s ovocím.
Tweety
29.07.06,06:56
Ponúkam recept na tvarohové knedlíčky, ako ich robila ešte moja stará mama:
hrnček hrubej krupice zaliať pol hrnčekom mlieka a nechať trochu odstáť, potom pridať 20 dkg hrudkového tvarohu (nie mäkký, roztierateľný), jedno vajíčko, cukor podľa chuti a trochu soli. Mokrými rukami tvarovať knedlíčky a zavárať do vriacej vody. Keď vyplávu, sú hotové. Posypať ich opraženou strúhankou, prípadne ešte s cukrom. Jedia sa s lekvárom, alebo s ovocím.
ďakujem za receptík, vyskúšam, čo najskôr.:cool: