IvetaH
05.06.17,06:27
1.6.2017 bolo ukončené dedičské konanie, notár vydal rozhodnutie a vyznačil aj právoplatnosť. Ja som predávajúci, kupec bude na hypotéku, potrebuje návrh zmluvy predložiť banke. Zápis do katastra ešte neprebehol, takže na LV ešte nie je zapísaný dedič ako vlastník, ale zmluva je už vystavená, že predáva dedič.
Musím čakať na kataster? Ďakujem
vicktor
05.06.17,05:59
Ty nemusis, ale takeho kupujuceho a banku co akceptuju vzdusny zamok nenajdes.
ivka70
05.06.17,06:15
Treba sa spytat v banke, co akceptuju, urcite uz dnes mozete podpisat zmluvu o budúcej zmluve, ktora by banke mohla na schvalenie uveru stacit.
IvetaH
05.06.17,07:40
kupujúceho mám, vyrastali sme spolu. Banka ešte neodpovedala.
Mária27
05.06.17,11:32
Právoplatné rozhodnutie o dedičstve zaručuje, že si sa stal vlastníkom ku dňu úmrtia poručiteľa. Predložte banke so zmluvou aj jeho overenú kópiu.

Aj keby sa objavil ďalší dedič, vymáhať dedičstvo môže len od teba ako vlastníka. Vlastníctvo ti bude v katastri zapísané záznamom, kataster o tom nerozhoduje, max môže žiadať opravu nejakej chyby.
IvetaH
05.06.17,11:41
skvelé
vicktor
05.06.17,11:45
To ti je prd platne, naco sa ponahlas s nejakymi podpismi, pre teba su zaujimave peniaze a tie neurychlis.
Banka posle peniaze az ked dostane novy LV na kupujuceho.
ivka70
05.06.17,12:16
Nie je pravda, peniaze banka posle ovela skor ako dostane novy list vlastnictva na kupujúceho ....

Zvycajne je prevod penazi podmienkou na to, aby kupujuci dal zmluvu zavkladovat v katastri ... a potom ma kataster na to 30 dni .....
Katy a R
05.06.17,13:48
ešte by som doplnila ... ak si chceš urýchliť ten zápis (majiteľkou už dávno si) - tak nezabudni čo najskôr zaplatiť aj súdny poplatok, čo ti ešte asi neposlali?
Z vlastných skúseností - zápisy boli pár dní po zaplatení .
IvetaH
06.06.17,03:44
nejde o peniaze, ide o kupujúceho, lebo sa ponáhľa a aj mne to teraz pasuje, nech to mám z krku. Je to na hypotéku, tak sa nebojím, že by peniaze neprišli.